Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Şubat 2018

ABONE OL

Esev Öğrencileri Sahne Almaya Başladı

ESEV'de Enstrüman ve Müzik Eğitimi branşlarında eğitim alan öğrenciler, konserde sahne alarak yeteneklerini sergilemeye başladı.

ESEV’de Enstrüman ve Müzik Eğitimi branşlarında eğitim alan öğrenciler, konserde sahne alarak yeteneklerini sergilemeye başladı.

Esenler’in sanata açılan kapısı Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencileri, 2017-2018 kültür sanat sezonunda aldıkları eğitimlerle geliştirdikleri yeteneklerini sahnede sergilemeye başladılar. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konser programlarında; Türk Halk Müziği Korosu, şan, ve kemençe öğrencileri ayrı ayrı verdikleri konserlerle seyirciyle buluştu.

YETENEKLERİNİ SERGİLEDİLER

Şan hocası Ayşe Kıtay ve Türk Halk Müziği hocası Taner Yüncüoğlu’nun öğrencileri verdikleri konserlerde; “Gesi Bağları”, “Edremit’in Gelini”, “Eledim Eledim”, “Gündüz Gece”, “Deniz Üstü Köpürür” ve “Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme” gibi sevilen eserleri seslendirildi. Enstrümanların Dilinden-Kemençe konserinde ise Kemençe ve Horon hocası Süleyman Cihan Genç’in öğrencileri horon gösterisi sundu. Öğrencilerin dinleyenlerden büyük alkış aldıkları müzik ziyafeti, vatandaşlara keyif dolu dakikalar yaşattı.

Diğer Haberler