Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Şubat 2012

ABONE OL

Esev’li Öğrencilere Gitar Dinletisi

ESEV’li öğrenciler, gitarist Behsat Cem Günenç’ten eğitim aldı. Ünlü gitarist ile birlikte gitar da çalan öğrenciler, hep birlikte hoşça vakit geçirdi.

ESEV’li öğrenciler, gitarist Behsat Cem Günenç’ten eğitim aldı. Ünlü gitarist ile birlikte gitar da çalan öğrenciler, hep birlikte hoşça vakit geçirdi.

Ünlü gitarist Behsat Cem Günenç, Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV)’nde öğrenciler ile buluştu. Öğrencilerle beraber gitar çalan Gönenç, gitar çalma teknikleri konusunda öğrencilere eğitim semineri de verdi. Programa ESEV’de gitar dalında eğitim gören öğrencilerin yanı sıra diğer müzik dallarında da eğitim gören kursiyerler katıldı.  Keyifli bir ortamda gerçekleşen eğitim programında her beraber eğlenen kursiyerler, gitar çalma teknikleriyle ilgili merak ettikleri konularda pek çok şey öğrendiler. Öğretici ve bir o kadar da eğlenceli geçen programda, günümüzün sevilen enstrümanlardan gitarın tarihi hakkında öğrencilere bilgi veren Günenç, günümüzde gitarın en popüler müzik aleti olduğunu söyledi.

Ünlü bestecilerin eserlerini çaldılarGitarın öneminin daha da arttığını belirten Günenç, gitarın gelişerek bugünkü şekli ile günümüze kadar geldiğini belirtti.  Gitarın sadece Avrupa kültürüne ait olmadığını ifade eden Günenç, Latin Amerika’da da gitarın önemli bir yerinin olduğunu dile getirdi. “Bizim kültürümüzde sazın yeri neyse Latin Amerika’da da gitarın yeri aynıdır” diyen Günenç,  seminerin ardından Güney Amerikalı ünlü bestecilerinin eserlerini gitar eşliğinde çalarak öğrencilere keyifli dakikalar yaşattı. Öğrencilerden büyük ilgi gören Günenç, gitardan farklı tonlarda sesler çıkarabilmek için gerekli olan bazı teknik bilgileri de uygulamalı olarak gösterdi.

Programın ardından Günenç, kültür ve sanat alanına yaptığı katkılardan dolayı  Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya  teşekkür etti.

Diğer Haberler