Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Ocak 2017

ABONE OL

Esev’den İçimizden Bir Konser

ESEV'de eğitim veren hocalardan oluşan Çeşn-i Alem grubu, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı . ESEV hocaları, hem kendi parçalarını hem de sevilen pek çok şarkıyı seslendirdiler.

ESEV’de eğitim veren hocalardan oluşan Çeşn-i Alem grubu, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı . ESEV hocaları, hem kendi parçalarını hem de sevilen pek çok şarkıyı seslendirdiler.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) hocaları, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen “İçimizden Biri” konserinde performanslarını sergilediler.

İLK KONSER, İLK HEYECAN

ESEV hocalarının kurduğu Çeşn-i Alem grubunun ilk konseri, izleyicilerden büyük ilgi gördü. İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde grup üyelerinden Hakkı Can Eroğlu’nun “Müphem”, “Hicaz Saz Eseri”, “Aşk”, “Firar”, “Nihavend Saz Eseri”, “Gözlerin Düeti” ve “Mert” adlı 7 besteleri icra edildi. Çeşn-i Alem, konserin ikinci bölümde ise herkesin aşina olduğu “Ayletme Beni”, “Beyaz Giyme”, “Medcezir”, “Gül Döktüm Yollarına”, “İnci Tanem”, “Drama Köprüsü” gibi sevilen şarkı ve türküleri seslendirdi.

KONSERDE DUYGU DOLU ANLAR

ESEV hocası Hakkı Can Eroğlu’nun yıllar önce vefat eden kuzenine ithaf ettiği “Mert” isimli eser, dinleyicilerden büyük alkış aldı. Eroğlu, yoğun istek üzerine şarkısını bir kez daha seslendirdi. Eroğlu’nun 2008 yılında balık tutmaya gittiği Eğirdir Gölü’nde boğulan kuzeninin vefatı üzerine yazdığı eser, acı ve hüznü notalarla harmanlıyor. Duygu dolu anların da yaşandığı program, ESEV Koordinatörü Abdulbaki Kömür’ün “Sen Gittin” şiirini seslendirmesiyle sona erdi.

Diğer Haberler