Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Mart 2013

ABONE OL

Eserleriyle Akif’i Tanıdılar

Milli şair Mehmet Âkif Ersoy, İstiklâl Marşı’nın kabulünün 92. yıldönümü Esenler’de düzenlen çeşitli etkinliklerle anılırken, kütüphanelerde de öğrenciler eserleriyle Akif’i tanımaya çalıştı.

Milli şair Mehmet Âkif Ersoy, İstiklâl Marşı’nın kabulünün 92. yıldönümü Esenler’de düzenlen çeşitli etkinliklerle anılırken, kütüphanelerde de öğrenciler eserleriyle Akif’i tanımaya çalıştı. Esenler Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nce bir şair ya da yazarı eserleriyle birlikte tanıtılması amacıyla başlattığı proje kapsamında son hafta Esenler’deki kütüphanelerde milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy işlendi.  Esenler’deki okullardan öğrenciler, Esenler Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi ve Esenler Halk Kütüphanesi’ni ziyaret ederek Akif’i eserleryle birlikte anmaya ve anlamaya çalıştılar. İbrahim Turhan Lisesi, Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte  Esenler Halk Kütüphanesi ve Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nde sanal ortamda e-kitap ile Mehmet Akif ve eserleri hakkında bilgi sahibi oldu.

Kampanyalarına Esenler’deki okullardan öğrencilerin büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Esenler Belediyesi Kütüphane Müdürü Hasan Taşçı, “Her ay bir yazar veya şairimizi eserleriyle tanıtmaya çalışıyoruz. Kütüphanelerimizdeki uzman personelimiz bu konuda öğrencilere her türlü desteği sağlıyor. Bu şekilde edebiyatımızda, tarihimizde, kültür ve sanatımızda iz bırakmış değerlerimizi Esenlerli öğrencilerimizle buluşturmak istiyoruz. Projemize ilgilerinden dolayı tüm okul yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. 

 

Diğer Haberler