Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Ocak 2019

ABONE OL

Esenlerliler Müzikle Buluştu

Esenler Belediyesi'nin birbirinden farklı ritimlerden oluşan konser dizileri, Esenlerlileri müzikle buluşturmaya devam ediyor.

Esenler Belediyesi’nin birbirinden farklı ritimlerden oluşan konser dizileri, Esenlerlileri müzikle buluşturmaya devam ediyor.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen konserlerde her biri farklı tarzda müzik icra eden sanatçılar Esenler’de sahne alıyor. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi ve Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliklerde Esenlerli vatandaşlar sevdikleri sanatçıları canlı olarak dinleme fırsatı buluyor.

Ocak ayında Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konserlerde Sanatçı Agâh, “Muhabbet Makamı” programında kürdi makamında yazılmış unutulmaz besteleri icra ederken, İBB Orkestralar Müdürlüğü’ne bağlı Mehter ve Bando takımı da Türk Sanat Müziği’nden Klasik Batı Müziği’ne kadar çeşitli parçaları icra etti.

ESEV’DEN “90’LAR POP” KONSERİ

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencileri, 90’lardan günümüze dillere pelesenk olmuş şarkılardan oluşan “90’lar Pop” isimli bir konser verdi. 2018-2019 kültür sanat sezonunda aldıkları eğitimlerle geliştirdikleri yeteneklerini sahnede sergileyen öğrencilere konuklar da eşlik etti ve hep bir ağızdan şarkılar söylendi.

SEVİLEN SANATÇILAR ESENLER’DEYDİ

Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konserlerde ise; ünlü sanatçı Aysel Yakupoğlu, rap sanatçısı Resul Aydemir (Misal), Karadeniz müziğinin kaliteli seslerinden Ekin Uzunlar, Tasavvuf Musikisi’nin ünlü ismi Mustafa Demirci ve özgün müzik tarzıyla tanınan Grup Genç sahne aldı. Kültür merkezini dolduran müzikseverler birbirinden güzel şarkı, türkü ve ezgilere eşlik etti.

Diğer Haberler