Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Aralık 2015

ABONE OL

Esenlerli Öğrencilerden Milli Şaire Vefa

Esenlerli öğrenciler, İstiklâl Şairi Mehmet Âkif Ersoy'u vefatının 79. yılında önce kabri başında dualarla andı daha sonra Âkif'in doğduğu evi ziyaret ederek milli şairin manevi dünyasına doğru bir yolculuğa çıktı.

Esenlerli öğrenciler, İstiklâl Şairi Mehmet Âkif Ersoy’u vefatının 79. yılında önce kabri başında dualarla andı daha sonra Âkif’in doğduğu evi ziyaret ederek milli şairin manevi dünyasına doğru bir yolculuğa çıktı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü’nün organize ettiği program kapsamında İstiklâl Marşı’nın yazarı, milli şair Mehmet Âkif Ersoy, Edirnekapı Mezarlığı’ndaki kabri başında dualarla anıldı. Gençler Mehmet Âkif Ersoy’un kabri başındaki Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından dualar ettiler. Tarihçi Yazar Süleyman Zeki Bağlan da, Mehmet Âkif Ersoy’un gençlere örnek olacak manevi dünyasını anlattı.

ÖĞRENCİLERE SAFAHAT HEDİYESİ

Gençlere Âkif’in Safahat kitabı hediye edildi. Süleyman Zeki Bağlan, öğrencilere Safahat’ın Türkiye’de en fazla okunan şiir ve fikir kitaplarından olduğunu hatırlatarak, kitaptaki derin anlamları idrak etmelerinin kendileri için faydalı olacağını söyledi.

ÂKİF’İN DOĞDUĞU EVE ZİYARET

Tarihçi Yazar Süleyman Zeki Bağlan, program kapsamında Mehmet Âkif Ersoy’un isminin verildiği İETT durağında öğrencilere Âkif’in hayatından kesitler anlattı. Öğrenciler daha sonra Mehmet Âkif Ersoy’un doğduğu evi ziyaret ederek milli şairin manevi dünyasına doğru bir yolculuğa çıktılar.

Diğer Haberler