Öneri ve Talep Formu

Esenlerli kadınlar, Boğaz gezisi etkinliğimizde hem Boğaz turu attı hem de doyasıya eğlendi.

Eklenme tarihi 20 Ağustos 2021

ABONE OL

ESENLERLİ KADINLARIMIZLA BOĞAZ TURUNA ÇIKTIK

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte bir araya gelen Esenlerli kadınlar, hem Boğaz turu attı hem de doyasıya eğlendi.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, “Kültür Gezileri” kapsamında, ilçede yaşayan kadınlar için Boğaz turu düzenliyor. Esenlerli kadınları gündelik hayatın karmaşasından uzaklaştırıp, sosyal hayatın içine çekmek amacıyla düzenlenen Boğaz turu ile hanımlar, İstanbul’un ve Boğaz’ın güzelliklerine yakından şahitlik ediyor.

Esenler Belediyesi yaz aylarının sonuna yaklaşırken anneler için ücretsiz Boğaz turu düzenledi. Dörtyol Meydanı’dan kalkan servislerle Eminönü İskelesi’nde buluşan kadınlar, okulların açılmasına az bir zaman kala stres attı. Koronavirüs salgını dolayısıyla evlere kapanan kadın ve çocuklar, Boğaz’ın keyfini doyasıya çıkardı. Kadınlar, çocuklarıyla birlikte çay ve simit ikramı eşliğinde Boğaz havası aldı. Boğaz turuna Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Abdülkadir Şengör ve Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat da katıldı.

İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasında fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyen kadınlar, tarihi mekânları uzman rehberlerden dinleme fırsatı yakaladı.

“ESENLER BELEDİYESİ HANIMLARI ÇOK DÜŞÜNÜYOR”

Pandemiden dolayı evde çok sıkıldıklarını ve Boğaz turunun kendilerine çok iyi geldiğini söyleyen Nazlı Gedik, “Daha önce vapur turuna gelmiştim ama bayağı zaman oldu. Arkadaşımla 2 gün öncesinden başvurduk. Her defasında vapur turu yaptığımda çok heyecanlanıyorum. Özellikle tarihi yerleri görmek beni çok heyecanlandırıyor. İşlerden fırsat bulup gelmek çok güzel. Pandemide eve kapandık ve çok bunaldık. 1,5 senedir evde boğulduk. Esenler Belediyesi hanımları çok düşünüyor. Sürekli böyle programlar yapıyor, katılmaya çalışıyorum. Bizim için de değişiklik oluyor, hava almış oluyoruz” dedi.

“HEM GÖRÜYORUZ HEM DE BİLGİ SAHİBİ OLUYORUZ”

Boğaz turu ile İstanbul’u hem gördüğünü hem de bilgi sahibi olduğunu belirten Büşra Teke, “İlk defa bu tura katılıyorum. Bir yandan dinleyip bilgilendirme amaçlı bir yandan da baktığımız zaman kültür açısından ufkumuz da açılıyor. Hem görüyoruz hem de bilgi sahibi oluyoruz. Esenler Belediyesi’nin sitesini takip ediyoruz. Bir de katılan arkadaşlarımızın sayesinde biz de katılmış olduk. Sürekli evdeyiz ve dışarı çıkmıyoruz. Bizim için de değişiklik oldu. Açık hava olması güzel. Kapalı alan olsaydı belki tercih etmezdik” ifadelerinde bulundu.

Yaz boyunca her Perşembe günü gerçekleşen etkinliğe Esenler Belediyesi web sitesi üzerinde bulunan form  doldurularak başvuru yapılabiliyor.

Diğer Haberler