Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Ekim 2018

ABONE OL

Esenlerli Kadınlar Sağlık Elçisi Oldu

Sağlık Bakanlığı’nın katkılarıyla yürütülen "Evimizin Sağlık Elçileri" projesi kapsamında Esenlerli kadınlara yönelik eğitim programı düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı’nın katkılarıyla yürütülen “Evimizin Sağlık Elçileri” projesi kapsamında Esenlerli kadınlara yönelik eğitim programı düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı desteğiyle, Sanofi Pasteur’un Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği (ÇABA) işbirliğiyle başlattığı “Evimizin Sağlık Elçileri” projesi kapsamında Esenler Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde eğitim programı düzenlendi. ‘Öğren, Bilinçlen, Çevreni Bilgilendir’ sloganıyla Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen proje ile önlenebilir hastalıklara karşı dikkatini çekmek ve bu alanda farkındalık oluşturmak amaçlanıyor. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun da katıldığı ve moderatörlüğünü Gazeteci Balçiçek İlter’in yaptığı programda, Prof. Dr. Cihan Uras, Doç. Dr. Aytuğ Altundağ ve Dr. Özlem Cankurtaran, her evde bir sağlık elçisi olması için Esenlerli annelere aile sağlığı hakkında bilgiler vererek, özellikle kış aylarında hastalıklardan korunma konusunda açıklamalarda bulundular.

GÖKSU: SAĞLIKLA İLGİLİ ADIMLARI DESTEKLİYORUZ

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, sağlık konusunda uzmanların görüşlerini dikkate almak gerektiğini belirterek, “Esenler İstanbul’un kilometrekareye en fazla insan düşen ilçesi. Ve bu yoğunluğun içerisinde İstanbul’da suçun en az olduğu, diyaloğun en fazla olduğu, hemşehriliğin, dostluğun, komşuluğun en yaygın olduğu, dahası insanî ilişkiler anlamında büyük güzelliklere ev sahipliği yapan bir şehir. İstedik ki, bu şehirde, sağlık da en güzel olsun. Bu çerçevede kadınlarımızın evlerinde birer sağlık elçisi olmaları hepimiz açısından çok önemli. Biz belediye olarak hizmetler üretirken, şehrin şu iki sosyal dokusuna çok önem veririz, kadınlar ve çocuklar. Çünkü şunu çok iyi biliriz ki, eğer bir toplumda kadın tebessüm eder hale gelir ve bilinç düzeyi yükselirse, o eve doktor da az girer ilaç da. Bir taraftan da eğer çocuklarımızı tebessüm ettirebilirsek, şehir tebessüm eder. Sağlıkla ilgili atılan adımları son derece önemli bulduğumuzu ifade etmeliyim. Bu açıdan düzenlenen bu programa öncülük eden Sağlık Bakanlığımıza ve ÇABA Derneği’ne çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Programda kadınlar, sağlık konusunda akıllarına takılan sorulara alanında uzman isimlerden cevaplar aldılar. Programa, ünlü sanatçı Mustafa Sandal da katılarak sağlık konusundaki tecrübelerini paylaştı.

Programda, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, katılımcılara, Fuzûli’nin Su Kasidesinin yanı sıra, Aheng-i Hümayûn isimli albümü hediye etti.

Diğer Haberler