Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Temmuz 2011

ABONE OL

Esenlerli İzciler Yaz Kampında

Esenler Gençlik Spor ve İzci Kulübü, Kütahya Gediz Muratdağı İzcilik Tesisleri'nde Yaz Kampı'na katılarak izcilik eğitimi aldı. 2000 metre yükseklikteki Murat Dağı’nın zirvesi'nde Esenler İzcilik Kulübü'nün bayrağını dalgalandıran izciler, Esenler Belediyesi'nin kendilerine verdiği destekten dolayı Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya teşekkür etti.

Esenler Gençlik Spor ve  İzci Kulübü,  Kütahya Gediz  Muratdağı İzcilik Tesisleri’nde Yaz Kampı’na katılarak izcilik eğitimi aldı. 2000 metre yükseklikteki Murat Dağı’nın zirvesi’nde Esenler İzcilik Kulübü’nün bayrağını dalgalandıran  izciler, Esenler Belediyesi’nin kendilerine verdiği destekten dolayı Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya teşekkür etti.

Esenler Belediyesi’ne ait otobüslerle kampa götürülen toplam 136 izci,  rehberleri eşliğinde bir hafta boyunca çadır kurma, teknik iz, değerler eğitimi, yürüyüş teknikleri, düğüm çeşitleri, ateş çeşitleri, oryantring , tefekkür, kol komutları gibi izcilik temel bilgilerinin yanı sıra  okçuluk, masa tenisi, yüzme, basketbol, voleybol, ilk yardım ve badminton gibi spor  alanlarında da eğitimler aldılar.

Eğlenceli ve bir o kadar da maceralı geçen kampta yıl boyunca edindikleri teorik bilgileri pratiğe dökme imkânı bulan izciler; yaptıkları kaplıca ve çevre gezileri ile stres atarak eğlendiler. Şehrin gürültülü ortamından uzakta doğayla iç içe güzel ve samimi bir ortamda hoşça vakit geçiren izciler, ağaçlarla kaplı kamp alanında her gece yaktıkları kamp ateşinin etrafında da oyunlar oynayarak, sohbet ettiler.

İzciler zirveye tırmandıKamp boyunca oynadıkları oyunlarla keyifli ve hoşça vakit geçiren izciler, 2000 metre yükseklikteki Murat Dağı’nın zirvesine tırmanarak büyük bir coşku yaşadılar. Esenler Belediyesi’nin desteğiyle Türkiye genelinde yaz ve kış aylarında kamplara katıldıklarını söyleyen izciler, gittikleri her yerde Esenler’i en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını vurguladılar.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya  da teşekkür eden izciler, “Bu unutulmaz anları doyasıya bize yaşatan, her türlü maddi-manevi desteğiyle Esenlerli gençlerimizin harika ortamlarda tüm hizmetlerden yararlanmasına vesile olan izcilerin dostu Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu Bey ve ekibine teşekkürü borç biliriz” diye konuştular.               

Diğer Haberler