Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Şubat 2015

ABONE OL

Esenlerli İzciler Eğlenerek Öğrendi

Esenlerli izciler, Ümraniye Kent Ormanı İzcilik Tesisleri'nde hem kış kampı yaptı, hem de izcilik eğitimi aldı. 6 gün süren kampta izciler, bir yandan izciliğin temel eğitimini alırlarken, diğer yandan ise çeşitli etkinliklere eğlenceli vakit geçirdiler.

Esenlerli izciler,ÜmraniyeKent Ormanı İzcilik Tesisleri’nde hem kış kampı yaptı, hem de izcilik eğitimi aldı. 6 gün süren kampta izciler, bir yandan izciliğin temel eğitimini alırlarken, diğer yandan ise çeşitli etkinliklere eğlenceli vakit geçirdiler.

Esenler Belediyesi’nin katkılarıyla faaliyetlerini sürdüren Esenler Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ESGEV’lerin (Esenler Gençlik ve Bilgi Evi) İzci Kulüpleri’nden ve Esenler Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü’ne bağlı izci öğrenciler, Ümraniye Kent Ormanı İzcilik Tesisleri’nde hem kış kampı yaptı, hem de izcilik eğitimi aldı.

EĞİTİM ve EĞLENCE BİR ARADA

2 – 8 Şubat tarihleri arasında düzenlenen kampa; 5 ocakbaşı,4 oymakbaşı, 14 yardımcı lider , 17 İzci Gönüllüsü ile birlikte 89’u kız, 138’i erkek olmak üzere toplam 278 izci ile Kulüp Başkanı ve İzci Lideri Feyzullah Sert katıldı. Esenler Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle Ümraniye Kent Ormanı İzcilik Tesisleri’ne hareket eden izciler, burada bir dizi eğitim aldı. Temel izcilik bilgileri, düğüm çeşitleri, ateş çeşitleri ve izci marşları gibi temel bilgiler ile izciliğin amacını ve metodunu da kavrama fırsatı bulan izciler; ok atma, badminton, Paintball, dağcılık, bisiklet gibi sportif faaliyetler ile Değerler Eğitimi de aldı. İzciler, kamp süresince aldıkları eğitimlerin yanı sıra oldukça eğlenceli vakit geçirdi. İzcilerin kamp ateşinde oynadıkları oyunlar, skeçler, bireysel gösteriler, ilahiler, kahramanlık türküleri ve şiirler kampa ayrı bir hava kattı. İzciler ayrıca yaş gruplarına göre yapılan film gösterileriyle de eğlenceli vakit geçirdi.

YAŞAYARAK ÖĞRENDİLER

Kampın çok başarılı geçtiğini belirten Esenler Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Feyzullah Sert, “İzci öğrencilerimizin yıl boyunca edindikleri teorik bilgileri burada pratiğe döküyoruz. Burada izcilerimiz; izciliğin tanımı, amaçları, metotları gibi teorik bilgilerin yanında kamp ve çeşitleri, izcilik istasyonları, düğüm istasyonları, çevre gezisi, izci oyunları, gece yürüyüşü gibi etkinlikleri yaparak yaşayarak öğreniyorlar. Her akşam 21.00 -23.00 saatleri arasında kamp ateşi etkinliğimiz var. Öğrencilerimiz izciliğin pratiklerini yaşıyorlar. İzci öğrencilerimize bu imkânı sağlayan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya tüm izcilerimiz adına teşekkür ediyor, yeni bir kampta buluşmayı diliyorum” dedi.

Diğer Haberler