Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Eylül 2011

ABONE OL

Esenlerli Göktürk’ü sevdi

Esenler halkı, Göktürk Gölü Piknik Alanı’nı çok sevdi. Engellilerden yetimlere, izcilerden berber ve kuaförlere, mahalli derneklere kadar binlerce Esenlerli vatandaş, yaz boyunca Göktürk’te göl kenarında piknik yapmanın keyfini yaşadı.

Esenler halkı, Göktürk Gölü Piknik Alanı’nı çok sevdi. Engellilerden yetimlere, izcilerden berber ve kuaförlere, mahalli derneklerine kadar binlerce Esenlerli vatandaş, yaz boyunca Göktürk’te göl kenarında piknik yapmanın keyfini yaşadı. Esenler Belediyesi’nin Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan kiraladığı Kemerburgaz-Göktürk Gölü Piknik Alanı,  yaz ayları boyunca Esenler halkına hizmet verdi. Mayıs ayında Esenler’deki engelliler ve aileleri ile ilçede hizmet veren,  berber –kuaförler ve ailelerin toplu pikniği ile hizmete giren Göktürk Gölü Piknik Alanı,  daha sonra ilçede kurulu bulunan mahalli dernekler başta olmak üzere binlerce Esenlerliye ev sahipliği yaptı. Çam, köknar, gürgen ve meşe başta olmak üzere çeşitli ağaçlarla kaplı alanın ortasında oluşturulan ve mesire yerine güzellik katan suni gölün etrafında piknik yapma zevkini yaşayan Esenlerli vatandaşlara, Esenler Belediyesi de ücretsiz ulaşım hizmeti sundu. Şehrin gürültülü ortamından uzaklaşıp kuş sesleri arasında güzel piknik günleri geçirmenin mutluluğu yaşayan Esenler sakinleri, kendilerine böyle bir imkân sunan Esenler Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Yaz – kış hizmet verecek

Göktürk Gölü Piknik Alanı’nın Esenlerli vatandaşlara yaz – kış hizmet vereceğini belirten Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Aracı olmayan Esenlerli hemşehrilerimiz, yaz ayı boyunca ücretsiz ulaşımdan yararlandı ve Göktürk’te gönüllerince piknik yaptılar. Alanda yapacağımız yeni düzenlemelerle burası kış aylarında da vatandaşlarımızın hizmetinde olacak” dedi. Göksu, “Bu piknik alanını yaz ve kış aylarında en verimli şekilde değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

 

Diğer Haberler