Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Temmuz 2013

ABONE OL

Esenlerli Gençler İftarda Buluştu

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk Gençlik İftarı’nda yaklaşık 2 bin genç hep birlikte aynı sofrada iftar yaptı. Programda “1453 genç, 1453 lider” projesinin startı da verildi.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk Gençlik İftarı’nda yaklaşık 2 bin genç hep birlikte aynı sofrada iftar yaptı. Programda  “1453 genç, 1453 lider” projesinin startı da verildi.

Her yıl Ramazan ayında birbirinden farklı ve özgün projeleri hayata geçiren Esenler Belediyesi,  bu yıl da bir ilke daha imza attı. Esenler’de yeni bir gelenek oluşturmaya çalışan Esenler Belediyesi,  bu kez Türkiye’nin ilk Gençlik İftarını düzenledi. Esenler Devran Koleji’nin bahçesinde gerçekleşen iftara; TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,  AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Burhan Şentürk, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erdal Başak, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve Esenler Belediyesi’nin yürüttüğü “1453 Genç, 1453 Lider” projesine dâhil yaklaşık 2 bin genç katıldı.

Akşam ezanının okunmasıyla birlikte hep birlikte oruçların açılmasının ardından Esenler Belediyesi’nin hayata geçirdiği “1453 Genç, 1453 Lder” projesinin kısa bir tanıtım filmi sunuldu. İftarda, daha sonra protokol konuşmalarına geçildi. Esenler Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Burhan Şentürk’ün kısa bir selamlama konuşmasının ardından AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erdal Başak kürsüye geldi. Başak, “Esenler gençlerinin Tevfik abisine teşekkür ediyoruz. İnşallah artık Türkiye’yi yönetecek, Allah nasip ederse bu coğrafyayı da yönetecek gençler, Esenler’den yetişecek inşallah” dedi.

Başak’tan sonra konuşan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, ülkemizin son 10 yıllık süre içinde ciddi mesafeler kat ettiğini ve bugün gelinen noktada Türkiye’nin gerek ekonomisi, gerekse  kişi başına düşen milli geliriyle kendisini 10 kat arttırdığını söyledi. Esenler’de 1453 gençle değil, yüz binlerce gençle beraber lider ülkeyi oluşturmak için emin adımlarla ilerlediklerini söyleyen Özkan, “Sizden ricam hiçbir zaman duran değil; her daim koşan,  üreten, öğrenen ve öğreten olun” dedi.

1453 GENÇ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise;  bugün Esenler’de bir ilki başlattıklarını belirterek, “1453 genç, 1453 lider” projesine start verdiklerini söyledi. Göksu, bu projenin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından destekleneceğini vurguladı.  “Gençlik bir insanın hayatında,   farkına varmadan çok kısa bir zaman içinde geçen ve geçtikten sonra farkına vardığınız hayatın en önemli zaman dilimidir” diyen Göksu, “Bu hayatın en önemli zaman diliminizi ya kendi boş hayalleriniz uğruna geçirirsiniz, ya da bu zaman diliminizi; milletinize, toprağınıza, inancınıza, ailenize, kutsalınınıza, vatanınıza, hayatınıza hibe edersiniz. İki tercihi yapmak sizin elinizde. Ya ideali olan bir genç olur, başkalarının ilham kaynağı olursunuz, ya da ideali ve kutsalı olmayan başkalarından ilham alan gençler olursunuz” diye konuştu.

Esenler’de hayata geçirdikleri “1453 genç, 1453 Lider” projesi hakkında bilgi vererek konuşmasına devam eden Göksu, Esenler’in her bir sokağından alacakları genç bir lideri, hayatta ne olmak istiyorsa, onu geleceğe hazırlayacakları ve onları 2023’ün liderleri haline getirmek istediklerini söyledi. Bu gençlerin mahallesinde ve şehrinde örnek olacaklarını belirten Göksu, “Bir taraftan şehrin fiziki imarını yaparken bir taraftan da şehrin manevi imarını, manevi ihyasını birlikte yapacağız” dedi. Göksu, şöyle konuştu:“İşte biz bugün Esenler’in gençleri olarak; Esenler’in heyecanına heyecan katacak, sokağını heyecanlandıracak gençler olarak sizden büyük bir yolculuk için yol arkadaşlığı istiyoruz. Ne dersiniz arkadaşlar? Büyük bir yola çıkacağız. Biz bu projede başarılı olursak,  öyle inanıyorum ki bu proje, Türkiye’ye örnek olacak. Aynı zamanda sadece Esenler’in imarı değil, belki de ülkemize çok önemli bir katkıyı da sunmuş olacağız.”

PROJEYE TAM DESTEK VERİN

Göksu’dan sonra konuşan TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Esenler’de yaptığı hizmetlerden dolayı Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya teşekkür ederek, “Esenler güzel bir ilçemiz. Ben de buradan sorumlu bir milletvekili olarak daha güzel yapmak için ne gerekiyorsa çalışkan belediye başkanımıza destek olacağız” dedi. Kuzu, “Esenler Belediyesi’nin bu projesine tam destek verin ve bundan istifade etmeye çalışın. Kendi açınızdan da, ülke bakımından da doğru yapmış olursunuz” diye konuştu. Bugünkü iftarın ayrı bir önemi olduğunu belirten Kuzu, “1453 Genç, 1453 Lider”  projesine dikkat çekerek konuşmasına devam etti ve, “Bu proje, gördüğüm kadarıyla ilk bir proje. Bunu iyi değerlendirin sevgili gençler” dedi.  Günümüzdeki yeni neslin nasıl davranması gerektiği konusunda düşüncelerini açıklayan Kuzu, “Ecdadına sahip çıkan, tarihini bilen ve kültürünü anlayan, özüyle sözünü bütünleştirmiş, maddi ve manevi değerlerini birlikte tutan bir nesil istiyoruz” dedi.

 

Diğer Haberler