Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Şubat 2013

ABONE OL

Esenlerli Çocukların Yunus Keyfi

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ilçede yaşayan yüzlerce yetim çocuğu İstanbul Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi’ne götürdü. Yunusların ve balinaların gösterileriyle keyiflenen çocuklar, eğlence dolu bir gün yaşadı.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ilçede yaşayan yüzlerce yetim çocuğu İstanbul Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi’ne götürdü. Yunusların ve balinaların gösterileriyle keyiflenen çocuklar, eğlence dolu bir gün yaşadı.Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü yarıyıl tatilini fırsat bilerek, ilçede yaşayan yetim çocukların sosyal açıdan gelişmelerini sağlamak amacıyla Esenlerli hayırseverlerin katkılarıyla İstanbul Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi’ne götürdü. Çocuklar, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun kendilerini selamlaması ve gönüllerince eğlenmeleri temennisinin ardından, belediye binası önünden kalkan 2 otobüsle yola koyuldu. Esenler Belediyesi’nin kendilerine hediye ettiği atkı ve berelerle soğuktan korunan çocuklar, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personelleri eşliğinde Gösteri Merkezi’ne ulaşarak müziğe, gösteriye ve eğlenceye doydu.

Eğitmenlerinin komutlarıyla çocukların yüzünü güldüren balıkların eğlenceli şovu, fokların keyifli gösterisiyle başladı. Nesli tükenmekte olan fokların görüntüleriyle eğlenen minikler, 1 ton ağırlığında ve 4 metre uzunluğundaki beyaz balinanın sergilediği birbirinden farklı figürleri de heyecanla izledi. Şarkı söyleyen, top oynayan ve boyama yapan beyaz balinanın ardından sahne sırası 550 kilogram ağırlığındaki mors balığına geldi. Çocuklar, kendilerini selamlayan, oyunlar oynayan ve saksafon çalan mors balığının yaptığı şovları da keyifle seyretme imkanı buldular.Yunusların havuzdaki yerini almasıyla oldukça neşelenen çocuklar, heyecandan yerlerinde duramadılar. Alkışlar eşliğinde atlayış gösterileri yapan yunuslar, çocukları adeta büyüledi. Bu görsel şölenin sonunda dileyen çocuklar, balinalarla ve yunuslarla hatıra fotoğrafı da çekildi. Gösterilerin ardından ikram edilen yemekleri de yiyen çocuklar, unutamayacakları bir gün geçirerek Esenler’e geri döndüler.

Diğer Haberler