Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Mayıs 2017

ABONE OL

Esenlerli Çocukların Ramazan Sevinci

Esenler'de çocuklar iftarın ardından birbirinden eğlenceli etkinliklerin sergilendiği mobil sahne sayesinde doyasıya bir Ramazan yaşıyorlar.

Esenler’de çocuklar iftarın ardından birbirinden eğlenceli etkinliklerin sergilendiği mobil sahne sayesinde doyasıya bir Ramazan yaşıyorlar.

Esenler Belediyesi, ilçede yaşayan 7’den 77’ye herkesin Ramazan heyecanını coşkuyla yaşaması için birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştiriyor. Esenler Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında ilçedeki çocuklar için “Ramazan Sevinci” adı altında çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Çocuklar, iftarın ardından mahalleleri tek tek gezen mobil sahne sayesinde animasyon gösterilerinden tiyatroya, kukla gösteriminden illüzyon şovlarına kadar birbirinden eğlenceli etkinliklerde doyasıya eğleniyorlar. Çocuklara özel etkinliklerin ardından alanda, çeşitli konserler de düzenleniyor.

HACİVAT KARAGÖZ KARAVANI

Yüzyıllardır süregelen geleneksel gölge oyunu Hacivat ile Karagöz, mobil araçta çocukların ramazan sevincine eşlik ediyor. Esenler Dörtyol Meydan’da bulunan karavanda, çocuklar için özel olarak “Hacivat ile Karagöz” kukla gösterisi yapılıyor.

Diğer Haberler