Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Nisan 2013

ABONE OL

Esenlerli Çocuklar Uzay’ı Gezdi

Esenler Belediyesi, ilçede yaşayan onlarca yetim çocuğu dünyanın en kapsamlı uzay sergisi “NASA: A Human Adventure Uzay Sergisi”ne götürdü.

Esenler Belediyesi, ilçede yaşayan onlarca yetim çocuğu dünyanın en kapsamlı uzay sergisi “NASA: A Human Adventure Uzay Sergisi”ne götürdü. Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, ilçede yaşayan onlarca yetim çocuğu dünyanın en kapsamlı uzay sergisi “NASA: A Human Adventure Uzay Sergisi”ne götürdü. Belediyenin tahsis ettiği servisler ile uzay sergisine götürülen çocuklara, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Proje Sorumlusu Meryem İnat da eşlik etti.

Çocuklar, insanoğlunun uzaydaki 50 yıllık macerasını gözler önüne seren ve NASA koleksiyonuna ait 100’den fazla parçanın yer aldığı sergiyi rehberler eşliğinde incelediler. Sergi hakkında rehberlerden bilgi alan çocuklara, ziyaret sonunda “Uzay Kâşifi” sertifikası verildi. Ziyaretin ardından ikram edilen yemekleri de yiyen çocuklar, unutamayacakları bir gün geçirdiler. 

Diğer Haberler