Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Mart 2021

ABONE OL

ESENLER’E YENİ OKULLAR VE SPOR SALONLARI GELİYOR!

Tuna Eğitim Vadisi, 15 Temmuz Mahallesi ve Menderes Mahalle’sinde geleceğin teminatı çocuklar için yeni inşa edilecek okullar ile spor salonları, Esenler’in eğitim ve spor ihtiyacına katkıda bulunacak. Açılacak okullarla birlikte Esenler’de 1.369 olan derslik sayısı, 166 ilave yeni derslikle birlikte 1.535’e çıkacak.

TUNA EĞİTİM VADİSİ’NE İLKOKUL VE ORTAOKUL

 

Tuna Eğitim Vadisi’nde açılacak bir adet ilkokul ve ortaokul, 5 bin 800 metre kare inşaat alanında yükselecek. 4 katlı bu iki okulda 32’şer derslik, çok amaçlı salon ve kütüphane bulunacak.

 

Ayrıca Tuna Eğitim Vadisi’nde, 882 metrekare alanda ise içinde; basketbol, voleybol, tenis, futbol oynanabilecek 96 seyirci kapasiteli bir spor salonu inşa edilecek.

 

15 TEMMUZ MAHALLESİ İKİ OKULA KAVUŞUYOR!

 

15 Temmuz Mahallesi’nde yapılacak ortaokul, 6 bin 955, lise de 7 bin 440 metrekare alanda yer alacak. Okulların ikisi de 3 katlı olup, 35’er derslikte eğitim verecek. Okullarda bilgisayar dersliği ve laboratuar da bulunacak.

 

15 Temmuz Mahallesi’nde açılacak spor salonu ise 882 metrekare alanda, 96 seyirci kapasiteli olacak. İçinde basketbol, voleybol, tenis, futbol müsabakaları yapılabilecek.

 

MENDERES’E ANADOLU LİSESİ…

 

Menderes Mahallesi’nde inşasına başlanan Menderes Anadolu Lisesi’nde 32 derslik olacak. Özel gereksinimi olan çocuklar için 4 adet ‘Özel Eğitim Dersliği’nin yer alacağı okulda, öğrencilerin kendilerini fizik, biyoloji ve kimya alanlarında geliştirebilmeleri için her branştan birer adet laboratuvar bulunacak. Öğrencilerin sanata olan ilgi ve yeteneklerini geliştirebilmeleri için ise müzik ve görsel sanatlar dersliği açılacak. Ayrıca okul içerisinde bilgisayar dersliği, kütüphane, beden eğitimi dersliği ve çok amaçlı salon yer alacak.

Diğer Haberler