Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Mayıs 2021

ABONE OL

ESENLER’DE RAMAZAN COŞKUSU MİLYONLARA ULAŞTI

Esenler Belediyesi, Ramazan ayı boyunca zengin içeriklere sahip program ve etkinlikleri, Şehir Ekranı TV ve dijital platformlar aracılığıyla vatandaşlarla buluşturdu. Tüm mecralarda 21 milyon erişime ulaşan Esenler Belediyesi, büyük bir ilgiyle takip edildi.

Geçtiğimiz yıllarda birbirinden renkli Ramazan etkinliklerini Dörtyol Meydanı’nda vatandaşlarla buluşturan Esenler Belediyesi, Covid-19 nedeniyle bu yıl da tüm coşkuyu Şehir Ekranı TV’ye ve dijital platformlara taşıdı. ‘Ramazan Arınmaktır’ mottosuyla her güne özel içeriklerin yayınlandığı program ve etkinliklere vatandaşların ilgisi hayli yüksek oldu.

DEĞERLİ İSİMLER KONUK OLDU

Nur Haktan’ın sunumuyla her akşam ekranlara gelen ‘Esenler’de Ramazan’ programına şair-yazar Hayati İnanç, şair Dursun Ali Erzincanlı, Prof. Dr. Mim Kemal Öke, Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Doç. Dr. Ebubekir Sifil, şair ve yazar Nurullah Genç, oyuncu-yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, Prof. Dr. Cevat Akşit ve daha pek çok isim konuk oldu. Programa hayli ilgi gösteren vatandaşlar, konuklara pek çok soru yöneltti. Programı takip eden izleyicilere her gün birer soru yöneltilerek doğru cevabı verenlere tablet bilgisayar ve Ramazan sepeti hediye edildi.

CÜZLER 30 ŞEHİRDE OKUNDU

Şehir Ekranı TV’de mukabele, her gün Türkiye’nin farklı bir şehrinde okundu. 30 şehirde okunan cüzlerle Ramazan’ın manevi iklimi her yanı sardı. Her gün bir hanım sahabinin hayatının anlatıldığı programla birlikte sahabi kabirleri ve makamları da ziyaret edildi.

ÇOCUKLAR UNUTULMADI

Zor şartlarda İslam’ı yaşayan ve 13 farklı ülkede azınlıkta olan Müslümanların hayat hikâyeleri ile Ramazan sineması, Şehir Ekranı TV’de izleyicilerle buluştu. Esenler Belediyesi bu yıl da minikleri unutmayarak Ramazan’ın ruhuna uygun çocuk programları ve etkinlikleri, Şehir ve Çocuk Youtube kanalına taşıdı. Esenler’de her yıl Anadolu Sokağı’nda gerçekleştirilen dernek buluşmaları ise bu yıl Sivil Toplum Ekranı’nda yapıldı. Radyo Esenler’de ise farklı konu ve konuklarla pek çok program dinleyiciyle buluştu.

AİLELER HEM YARIŞTI HEM KAZANDI

Şehir Ekranı TV’de her gün manevi dünyamıza yön veren zâtlar, ‘Anadolu Erenleri’ programı ile yad edildi. ‘Biz Biliriz’ adlı bilgi yarışmasıyla aileler, eğlenirken kazanmanın tadını çıkardı. Gelenekli İslâm sanatları alanında yapılan sohbetlerle, pek çok sanatçı evlere konuk oldu. Her akşam izleyiciyle buluşan Ramazan konserleri, kalplere huzur verdi. Muhammed Emin Yıldırım ise ‘Siyer Sohbetleri’ ile Peygamber Efendimizin hayatını izleyicilerle paylaştı. Bu yıl da Kadir Gecesi’nde gerçekleştirilen umre çekilişiyle 4 talihli kutsal topraklara gitmeye hak kazandı.

Diğer Haberler