Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Temmuz 2020

ABONE OL

Esenler’de Kurban Bayramı Hazırlıkları Tamamlandı

Esenler'de pandemi tedbirleri kapsamında kurban kesim yerleri belirlendi. Esenler Belediyesi, Kurban Kesim Elemanı Yetiştirme ve Geliştirme Kursu’nda kursiyerlere kurban kesiminin inceliklerini öğretti, Covid-19 tedbirleri çerçevesinde dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Esenler Belediyesi tarafından Kurban Bayramı’nda yaşanan kazaların azaltılması ve kurban kesimlerinin daha sağlıklı ve düzenli yapılabilmesi için açılan Kurban Kesim Elemanı Yetiştirme ve Geliştirme Kursu’nda kursiyerlere kurban kesimi öğretildi. Esenler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen kursta kursiyerler, Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda alanlarında uzman eğitmenlerden kurban kesimiyle ilgili eğitim aldılar. Kursiyerler, kurban kesiminin tüm inceliklerini uzmanlardan öğrendikten sonra yazılı sınava da girdiler. Eğitimleri başarıyla tamamlayanlar sertifikalarını aldılar.

 

Pandemi Tedbirleri Anlatıldı, Sıkı Kontrol Olacak

Kursiyerlere Covid-19 tedbirleri kapsamında kurban alım-satımından kesimine ve tüketimine kadar dikkat etmesi gerekenler de bir bir anlatıldı. Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’nde yer alan tedbirlerin yazılı olduğu bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Esenler’de de pandemi dolayısıyla kurban kesim yerlerinde maske, mesafe, hijyen kurallarının yanı sıra bir dizi önlem alındı. Kesim alanları tamamen dezenfekte edilecek, giriş-çıkışlarda dezenfektan bulundurulacak, Zabıta ekipleri kontrollerini sıklaştıracak, kesimler yoğunluk yaşanmaması ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi için randevu sistemiyle gerçekleşecek.

 

Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

Esenler’de bu yıl kurban satış yeri olmayacak. İlçede 3’ü toplu kesim yeri olmak üzere, toplam 18 noktada kurban kesimi yapılacak. İzin verilen yerler dışında kurban kesimi yapılmayacak. Pandemi tedbirleri kapsamında oto yıkama ve kurban kesim yerleri telefonla aranarak randevu alınacak. Kurbanlıklar, Arife günü saat 17.00’dan sonra getirilebilecek.

 

Detaylı bilgi ve iletişim için 444 00 73 numaralı ESTİM Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz…

 

 

Diğer Haberler