Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Eylül 2020

ABONE OL

KORONAVİRÜS DENETİMLERİ SÜRÜYOR

"Koronavirüs Denetimleri" kapsamında Esenler'de maske, mesafe ve hijyen denetimi yapıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın “Sağlık için hepimiz için” sloganı ile tüm yaşam alanlarını kapsayacak şekilde gerçekleştirdiği denetimler, Esenler’de de geniş kapsamlı olarak yapıldı. Esenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından; lokanta, kafe, restoranlar gibi yeme-içme yerleri başta olmak üzere alışveriş merkezleri, pazar yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe, elektronik oyun yerlerine kadar vatandaşın yoğun olarak bulunduğu her yer planlı şekilde denetlendi. Denetimlere Esenler Kaymakamı Adil Karataş ve Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gökçebaş ile zabıta ve polis ekipleri katıldı.

 

Denetimler sırasında esnafa kurallara uymaları konusunda hatırlatmalar yapıldı. Esnaf denetiminin ardından ise mahalle pazarına gidilerek denetlemelere devam edildi. Yetkililer, pazar yeri denetiminde Bakanlığın genelgesinde belirtilen maske kullanımı, pazar tezgâhları arasındaki mesafe ve aynı anda pazarda olabilecek vatandaş sayısı ile giriş çıkış kontrollerine uyulup uyulmadığını yerinde inceleyip, eksikliklerle ilgili gerekli talimatlar verdi.

 

AMACIMIZ FARKINDALIK OLUŞTURMAK

 

Esenler Kaymakamı Adil Karataş yaptığı açıklamada, “16 mahallede emniyetimiz ve zabıtamız ile birlikte denetim yapmaktayız. Bakanlığımızın açıkladığı gibi son günlerde vaka artışları var. Denetlemelerimizde cezai işlem değil de farkındalık oluşturmak için uyarılarda bulunuyoruz. Özellikle kalabalık olan yerlerde denetimlerimizi arttırdık. Vatandaşlarımızdan özellikle maske takmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.


VATANDAŞI BİLİNÇLENDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

 

”Bu virüsü vatandaş ve devlet olarak beraber mücadele edersek yeneriz” diyen Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gökçebaş; “16 mahallede ayrı ayrı ekipler kurarak gelen her şikâyeti anında değerlendiriyoruz. Gerekirse idari yaptırımlar uyguluyoruz. Vatandaşı bilinçlendirmeye çalışıyoruz” dedi.

Diğer Haberler