Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Nisan 2015

ABONE OL

Esenler Yusuf Güney’le Coştu

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği 6. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali kapsamında Yusuf Güney, Barış Konseri verdi. Sanatçı, Dörtyol Meydanı'nı dolduran binlerce hayranına unutulmaz bir gece yaşattı.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği 6. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali kapsamında Yusuf Güney, Barış Konseri verdi. Sanatçı, Dörtyol Meydanı’nı dolduran binlerce hayranına unutulmaz bir gece yaşattı.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 6. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali kapsamında düzenlenen Barış Konseri’nde sevilen sanatçı Yusuf Güney, hayranlarıyla buluştu. Dörtyol Meydanı’ndaki konsere binlerce Esenlerli katıldı.

ŞARKILAR HEP BİRLİKTE SÖYLENDİ

Söylediği şarkılarla izleyicileri coşturan Yusuf Güney, yaklaşık iki saat sahnede kaldı. Sanatçı, “Melekler Seni Bana Yazmışlar”, “Hazin”, “Serserin Oldum” başta olmak üzere dillerden dillere dolaşan şarkılarını seslendirdi. Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, İbrahim Tatlıses ve merhum Müslüm Gürses’i ses tonlarıyla taklit eden Güney, performansı ile büyük alkış aldı.

COŞKUYA BAŞKAN GÖKSU DA ORTAK OLDU

Esenlerliler, Yusuf Güney’e tüm şarkılarında eşlik ettiler. Soğuk havaya rağmen Dörtyol Meydanı’nın dolduran kalabalığın coşkusuna Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da ortak oldu. Kısa bir konuşma yapan Başkan Göksu, “Sizler bu meydanda konserlerle coşarken bizler çalışmalarımıza devam ediyoruz. 6. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali kapsamında 13 ülkeden 110 çocuğumuzu misafir ettik. Çanakkale’de şehit olanların torunlarıyla beraberdik. Esenler çok değişti. Şimdi bu meydanı büyütüyoruz. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden buraya Nostaljik Tren’i getiriyoruz. Ne diyoruz? Durmak yok, yola devam” diye konuştu.

DÖRTYOL MEYDANI TIKLIM TIKLIM DOLDU

Dörtyol Meydanı’na sığmayan Esenlerliler, evlerinin balkonlarından ve işyerlerinden konseri takip ettiler. İzleyiciler, kendilerine unutulmaz bir gece yaşatan sanatçıya büyük sevgi gösterisinde bulundular.

Diğer Haberler