Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Ağustos 2012

ABONE OL

Esenler Uğur Işılak’la Çoştu

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri çerçevesinde Esenlerlilerle buluşan sevilen sanatçı Uğur Işılak, söylediği şarkılarla ilçe sakinlerine unutulmaz bir konser akşamı yaşattı.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri çerçevesinde Esenlerlilerle buluşan sevilen sanatçı Uğur Işılak, söylediği şarkılarla ilçe sakinlerine unutulmaz bir konser akşamı yaşattı.

Her akşam teravihten sonra farklı bir etkinlikle Esenlerlileri Dörtyol Meydan’da bir araya getiren Esenler Belediyesi’nin son konuğu ünlü sanatçı Uğur Işılak oldu. Programa, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda çocuk ile vatandaş katıldı. Burada bir konuşma yapan AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan, Ramazan’ın Esenler’de çok farklı yaşandığını hatırlatarak; “Ramazan bu yıl Esenler’de adeta markalaştı. Her akşam başka bir mahallede düzenlenen ve komşuluk ilişkilerinin yeniden canlanmasına yardımcı olan iftarlarla Ramazan’ın manevi iklimini yaşamamıza vesile olan birçok etkinlik sayesinde Ramazan Esenler’de çok farklı yaşanıyor” dedi.

HERKESİ ESENLER’E BEKLİYORUZ

Özkan’ın ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, bu unutulmaz akşamda kendilerini yalnız bırakmayan Uğur Işılak ve ekibine, ilçe halkı adına teşekkür ederek, başladığı konuşmasına Esenler’de Ramazan’ın ilk gününden itibaren devam eden etkinlikler hakkında bilgiler verdi.  Ramazanın Esenler’de çok farklı bir atmosferde yaşandığını ve birçok ilke imza attıklarını söyleyerek konuşmasına devam eden Göksu, Kadir Gecesi’nde düzenlenecek olan “10 bin hatim 100 bin amin” programıyla ilgili de bilgiler verdi. Göksu, ramazan boyunca sürecek olan etkinliklere tüm İstanbul halkını davet ederek konuşmasını tamamladı.

Etkinlikler; ney eşliğinde sahne alan semazenlerin, gecenin manevi atmosferini yükselten gösterileriyle sürdü. Büyük bir beğeniyle izlenen ney ve sema gösterisinin ardından, vatandaşların büyük bir dikkat ve sessizlikle izledikleri, hayatımızın hemen her bölümünde yer alan bir madde olan camla yapılan ve geleneksel el sanatlarımızdan biri olan ve tarihi saraylara kadar dayanan cam üfleme sanatı ile ilgili bir gösteriyle sürdü. Cam üfleme sanatçısı Ahmet Özdeniz’in mahareti meydanı dolduranlar tarafından büyük bir ilgi ve dikkatle izlendi.

IŞILAK ŞARKILARIYLA MEST ETTİ

Hemen her yaştan insanın kendisine dair bir şeyler bulabileceği etkinliklerle her akşam başka etkinlik ve gösterilerle devam eden Dörtyol Meydan etkinlikleri, cam üfleme sanatı gösterileri, ney ile sema gösterilerinin ardından sanatçı Uğru Işılak’ın verdiği konserle devam etti. Meydanı tıklım tıklım dolduran Esenlerlilere,  seslendirdiği zaman zaman hareketli, zaman zamansa hüzünlü şarkılarla keyifli dakikalar yaşatan Işılak, ilçe sakinlerinin şarkılarına eşlik etmesinden duyduğu mutluluğu da ifade etti. Esenler halkıyla buluşmaktan son derece mutlu olduğunu söyleyen Işılak, konser boyunca Esenlerli sevenleri tarafından alkış ve tezahüratlarla yalnız bırakılmadı.

Diğer Haberler