Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Aralık 2016

ABONE OL

Esenler Teröre Lanet Okudu

Esenler'de gencinden yaşlısına Türk bayrağını eline alan herkes tek ses, tek yürek olarak teröre lanet okudu.

Esenler’de gencinden yaşlısına Türk bayrağını eline alan herkes tek ses, tek yürek olarak teröre lanet okudu.

Türkiye’yi yasa boğan Beşiktaş Dolmabahçe’deki terör saldırısına tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Esenler Belediyesi ve Esenler Dernekler Federasyonu’nun işbirliğinde, Esenler’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, AK Parti, CHP, MHP ve Saadet Partisi temsilcileri, Esenler Esnaf Odası ve Esenler Kızılay Şubesi yetkilileri ile iş adamları ve vatandaşlar, terör saldırılarına tepkilerini göstermek için Esenler Dörtyol Meydanı’nda bir araya geldi.

VATANDAŞ POLİSLE KUCAKLAŞTI

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan gecede Esenlerliler, teröre tepkilerini ellerindeki bayraklarla, “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” sloganları atarak gösterdi. Gencinden yaşlısına, siyasilerden iş adamlarına kadar Türk bayrağını eline alan herkes tek ses, tek yürek olarak birlik mesajları verdi. Vatandaşlar miting alanında görev için hazır bulunan çevik kuvvet ekiplerine de “Asker de Bizim, Polis de Bizim” ve “Polisimin Yanındayım” sloganları eşliğinde sarılarak destek oldular ve polislere karanfil verdiler. Gecenin sonunda tüm şehitlerimiz ve mazlum coğrafyadaki Müslüman kardeşlerimiz için eller semaya açıldı ve dualar edildi.

BİRBİRİMİZİ ÇOK SEVELİM

Dörtyol Meydanı’ndaki miting alanında vatandaşlara seslenen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “10 Aralık’ta kardeşlerimiz şehit oldu. Halk adına hak aradıklarını söyleyen ve kardeşlerimizi katleden teröristler, çektirdikleri acı gibi acı çekecekler. Biz bu toprakları sokakta bulmadık, sokakta ya da masabaşında bırakmayız. Bu toprakları uğruna can verilecek vatanımız olarak görüyoruz. Vatanımız yoksa biz hiçbir şeyiz” diye konuştu. Birlik ve beraberliğin ülke bütünlüğü için önemine dikkat çeken Göksu, “Bizim bizden başka dostumuz yok. Birbirimize sarılalım. Birbirimizi çok sevelim. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bugün milli seferberlik günü. Birbirimizi sevme seferberliğine girmek zorundayız” dedi.

Diğer Haberler