Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Temmuz 2015

ABONE OL

Esenler Tasavvufa Doydu

Anadolu’yu Mayalayanlar programında Mutasavvıf Ömer Tuğrul İnançer, Muzaffer Ozak Efendi’yi anlattı. Ardından Tasavvuf Musikisi’nin güçlü sesi Ahmet Özhan, naif sesiyle Esenler halkına güzel bir gece yaşattı.

Anadolu’yu Mayalayanlar programında Mutasavvıf Ömer Tuğrul İnançer, Muzaffer Ozak Efendi’yi anlattı. Ardından Tasavvuf Musikisi’nin güçlü sesi Ahmet Özhan, naif sesiyle Esenler halkına güzel bir gece yaşattı.

Esenler Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinlikler kapsamında düzenlenen Anadolu’yu Mayalayanlar’da Muzaffer Ozak Efendi anıldı. Programa Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran ve Belediye Başkan Yardımcıları katıldı.

UMRE’YE GİTME FIRSATI

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Ramazan’ın sonuna doğru gelindiğini belirterek, “İnşallah Rahmet ve Mağfiret kapısından sonra gireceğimiz, Cehennem azabından kurtuluş dediğimiz Ramazan’ın o son on günlük dilimini de Cenab-ı Hakk sağlık ve sıhhat içerisinde geçirtir ve Bayram’a da bizleri ulaştırır. Zannediyorum hatim sayımız yirmi bine çıktı. Binlerce hatimin duasını binlerce kardeşimizle, Teravih Namazı’ndan sonra büyük hocalarımızın katılımıyla ve büyük bir dua şöleniyle bu meydanda inşallah Kadir Gecesi’ni ihya edeceğiz. Bütün Esenler halkını o gün Dörtyol Meydanı’na bekliyorum. O gün inşallah çok büyük bir sürprizimiz olacak, onu da ilerleyen günlerde açıklayacağım. Ama bilin ki, o akşam burada muhteşem bir gece yaşanacak. Aynı zamanda o gün Esenler’de yeni dönem Umre’ye göndereceğimiz kardeşlerimizin de kurasını çekip, Umre yolcularımızı burada belirlemiş olacağız” dedi.

İNANÇER’İN DİLİNDEN ÖZAK

Ozak’ı öğrencilerinden Mutasavvıf Ömer Tuğrul İnançer anlattı. Belediyeciliğin bundan evvel kaldırımcılık ile anıldığını belirten İnançer, Başkan Göksu’yu Anadolu’yu Mayalayanlar ve diğer kültür çalışmaları için tebrik etti. İnançer konuşmasında İslam Âlimi Muzaffer Özak’ın tasavvuf alanında yaptığı büyük çalışmaları ve yetiştirdiği din adamlarına değindi.

ESENLER TASAVVUFA DOYDU

Büyük bir dikkatle “Anadoluyu Mayalayanlar” programını dinleyen Esenler halkı, ardından sevilen sanatçı Ahmet Özhan’ın verdiği tasavvuf müziği konseri ile keyifli dakikalar geçirdi. Ahmet Özhan Esenler’de bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek; “Bir yıl aranın ardından tekrar sizlerle buluştuk. Çok özlemiştik. Sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Diğer Haberler