Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Mart 2019

ABONE OL

Esenler Spor Şehri Oluyor

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler'de toplam 284 bin metrekare alanda açılacak Spor Külliyesi ve Spor Vadisi ile ilçenin adeta bir 'Spor Şehri' olacağını söyledi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’de toplam 284 bin metrekare alanda açılacak Spor Külliyesi ve Spor Vadisi ile ilçenin adeta bir ‘Spor Şehri’ olacağını söyledi.

Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde düzenlenen basın toplantısında Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, ilçedeki Spor Külliyesi ve Spor Vadisi ile “Genç Yetenek Esenler” projeleri hakkında bilgi verdi.

SPORDA ÜÇ PRENSİBİMİZ VAR

Esenler’in İstanbul’da en genç nüfusa sahip ilçe olduğunu hatırlatan Göksu, “Bu genç nüfusa yönelik yapılacak en önemli çalışmalardan birinin spor olduğunu biliyoruz. Spor ve sporcuya ilişkin yapacağımız yatırımlar çok önemli. Esenler’i tam bir spor şehri yapacak altyapı çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Üç temel perspektifimiz var: sporun toplumsallaşması, ödüllendirme ve altyapı” diye konuştu.

HER YERDE SPOR, HERKESE SPOR

Sporda altyapının önemine de değinen Başkan Göksu, “Sporun toplumsallaşabilmesi için halkın spor yapabileceği alanların oluşturulması gerekiyor. Tesislerimiz, 2021 yılında bitmiş olacaktır. Mahallelere de butik havuzlar yapıyoruz. 2019 sonunda 8 havuzumuz bitmiş oluyor. Bu butik havuzlar özellikle bayanlarımızın günü birlik spor yapabileceği yerler” değerlendirmesinde bulundu.

EROKSPOR’DAN ŞAMPİYONLUK BEKLİYORUZ

Esenler Erokspor’un bu sene şampiyon olacağına inandıklarını aktaran Göksu, yakın zamanlarda takımın Süper Lig’de oynayacağına ifade ederek sözlerini tamamladı.

SPORUN NABZI ESENLER’DE ATACAK

Toplam 284 bin metrekare alanda açılacak Spor Külliyesi ve Spor Vadisi, çocuk parkları ve sosyal tesisleri içinde barındıracak. Spor Külliyesi ve Spor Vadisi içinde; 16 adet futbol sahası, bir stadyum, Esenler Spor Merkezi, spor ve fitness salonu, kamp eğitim merkezi, spor lisesi, otel, yurt, sporcu sağlık merkezi, spor müzesi yer alacak.

GENÇ YETENEKLER KEŞFEDİLECEK

“Genç Yetenek Esenler” projesi kapsamında ilçede yeni yetenekler keşfedilecek. Proje ile sportif yetenek taraması yapılacak ve ilçedeki tüm gençler, yetenekleri doğrultusunda spor branşlarına yönlendirilecekler.

Diğer Haberler