Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Ağustos 2011

ABONE OL

Esenler, sokak sokak ilaçlandı

Esenler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü; sivrisinek, böcek, kene, fare ve her türlü haşereye karşı önlem almak için ilçedeki tüm camiileri ve sokakları ilaçlayarak dezenfekte etti.

Esenler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü;  sivrisinek, böcek, kene, fare ve her türlü haşereye karşı önlem almak için ilçedeki tüm camiileri ve sokakları  ilaçlayarak dezenfekte etti.

Periyodik aralıklarla gerçekleştirilen ilaçlama çalışmaları kapsamında;  ilçedeki bütün camiileri kapsayan toplam 50 bin metrekarelik alanda ilaçlama yapılırken Esenler’in tüm sokaklarında ise; gece uçkun sinek mücadelesi başlatılarak, dezenfekte çalışmaları gerçekleştirildi.

Haşerelerin yuvaları tek tek imha edildi

Ramazan ayı boyunca  insan sağlığına zarar verebilecek her türlü haşerelerin yuvalarını önceden belirleyerek tek tek imha eden Esenler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, camilerde yaptıkları ilaçlama çalışmaları ile kötü koku ve mantarlara karşı önleyici dezenfektanlar kullanarak, uzun süreli bir temizlik sağladı.

İlaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarında; halk sağlığını tehdit etmeyecek şekilde mikrobik çoğalmaya karşı kapsamlı, su bazlı,  renksiz, kokusuz ve farklı yüzeylerde koruma sağlayan modern ilaçlar kullandıklarını belirten Esenler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Salih Kaptan Öner, olabilecek salgın hastalıkların önüne geçmek için haşerelere karşı başlatılan top yekûn mücadelenin tamamlandığını söyledi. İlaçlama çalışmalarına periyodik aralıklarla devam edeceklerini vurgulayan Öner,  “Halkımızın sağlığı için gereken tedbirleri alıyor ve bulaşıcı hastalık riski taşıyan kaynakların bertaraf edilmesi için ilaçlama çalışmaları yapıyoruz” dedi.

 

Diğer Haberler