Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Şubat 2014

ABONE OL

Esenler Sevgililer Sevgilisini Andı

Sevgililer sevgilisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.a.v.), Esenler Belediyesi ile Kayseri Akdere Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği programla "14 Şubat Sevgililer Günü"nde Esenler'de anıldı.

Sevgililer sevgilisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.a.v.), Esenler Belediyesi ile Kayseri Akdere Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği programla “14 Şubat Sevgililer Günü”nde Esenler’de anıldı.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü ile Kayseri Akdere Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği (AKDER), “14 Şubat Sevgililer Günü”nde sevgililer sevgisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (S.a.v.) düzenlenen programla andı. Esenler Yüksel Düğün Salonu’nda düzenlenen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Tüm KAY-DER Başkanı Fatih Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, Başkan Danışmanları Abdullah Aksu ve Mehmet Kaya, AKDER Başkanı İlhan Şen ve çok sayıda davetli katıldı.

DÜNYAYA KARDEŞLİĞİ ÖĞRETTİ

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerle başlayan program, protokol konuşmaları ile devam etti. Programda ilk konuşmayı yapan AKDER Başkanı İlhan Şen, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.a.v.) karanlık bir dönemi aydınlattığını belirterek, “İnsanların çocuklarını diri diri gömdüğü, türlü kötülüklerin yaşandığı bir dönemde Hz. Muhammed (S.a.v.) , ışığıyla toplumları aydınlattı. Tüm dünyaya kardeşliği öğretti” dedi.

O’NU ÖRNEK ALIYOR MUYUZ?

Tüm KAY-DER Başkanı Fatih Doğan ise Allah’ın Hz Muhammed için ‘Habibim’ dediğini hatırlatarak, “Sevgililer sevgilisine olan muhabbetimiz gereği sorumluluklarımızı ne kadar yerine getiriyoruz? O’nu örnek alıyor muyuz? Yoksa yalancı sevgililerle O’nun yerini doldurmaya mı çalışıyoruz? İşte bu soruları kendimize sormamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

ŞEFAATİNE İHTİYACIMIZ VAR

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Hz. Muhammed’in (S.a.v.) adı geçtiğinde bile selam veren bir millet olarak, O’nu anmak herhalde şereflerin en büyüklerindendir. Bunun için kim ki Hz. Peygamber’in adını anmak, iklimini öğrenmek ve O’nu anlamak için bir adım atıyorsa biz onların ayakları altında yol olmaya hazırız. Biz ki O’nun ümmeti olurken her türlü kötülükleri elinin tersiyle itebilen, kardeşliği aynı Allah’a inanmak ve aynı Peygamber’e ümmet etmekten geçerken acaba nasıl Resul’e hicret edeceğiz? O’nun şefaatine ihtiyacımız var. Biz O’nun yüzüne bakamayacak kadar donanımlı olmasak da, O bize şefaat edecektir” şeklinde konuştu.

HİCRET YOLUMUZ AÇIK

Yeryüzündeki Müslümünların yeniden silkelenmesi gerektiğini söyleyen Başkan Göksu, “Hz. Peygamber’i (S.a.v.) yeniden anlamak zorundayız. Mensup olduğumuz din, bizlere her türlü kötülükleri geride bırakmamız gerektiğini söylüyor. Müslüman, elinden ve dilinden emin olan kişidir. Herkes alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz için kendisini gözden geçirmeli. Eğer elimiz ve dilimizden herkes eminse, hicret yolumuz açık. Hicret, sadece yaşadığınız yeri terk etmek değildir. Yaşadığınız alandaki bütün yanlışları da terk etmeniz demektir” diye konuştu.

ŞİİRLER ve DUALAR OKUNDU

Protokol konuşmalarının ardından program, Diyanet İşleri eski Başkan YardımcısıNecmettin Nursaçan’ın sevgililer sevgilisi Hz. Muhammed (S.a.v.)’in güzel ahlâkını ve örnek yaşamını anlattığı sohbetiyle devam etti. İlahiler ve sema gösterilerilerine de yer verilen gecede, Şair Serdar Tuncer de, Resullullah’a atfedilmiş okuduğu şiir ve Naat-ı Şerifler ile davetlilerin yüreğine dokundu.

Diğer Haberler