Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Temmuz 2016

ABONE OL

Esenler Şehitlerini Uğurladı

Esenler'de darbe girişimine karşı koyarken şehit olanlar toprağa verilmeye başlandı. Esenlerli 7 şehitten Prof. Dr. İlhan Varank ile Mehmet Şefik Şefkatlioğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Esenler’de darbe girişimine karşı koyarken şehit olanlar toprağa verilmeye başlandı. Esenlerli 7 şehitten Prof. Dr. İlhan Varank ile Mehmet Şefik Şefkatlioğlu son yolculuğuna uğurlandı.

TSK içindeki azınlık bir grubun 15 Temmuz gecesi kalkıştığı darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Karadan ve havadan yapılan müdahalelere direnirken şehit düşen 161 vatandaşın cenazeleri Türkiye’nin dört bir yanında toprağa veriliyor. Demokrasi direnişinde Esenler’den Prof. Dr. İlhan Varank, Mehmet Şefik Şefkatlioğlu, Muhammet Aksu, Hüseyin Kısa,Türkan Tekin, Emrah Sağır ve Mehmet Yılmaz şehit oldu. Çoğunluğu Atışalanı’ndaki O-3 Otabanı’nda Tankın altında kalarak vefat eden Esenlerli şehitler, bugün toprağa verildi. Esenlerli 7 şehitten Prof Dr. İlhan Varank Fatih Camii’nde, Mehmet Şefik Şefkatlioğlu ise Esenler Sondurak Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Şefkatlioğlu’nun cenaze namazına Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve çok sayıda Esenlerli katıldı.

HEP BİRLİKTE DUA EDELİM

Cenazede bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Türkiye İslam’ın son kalesi. Allah korusun Türkiye’ye bir şey olursa ümmetin son kalesi gitmiş olur. Onun için kim hangi tuzağıyla gelirse gelsin ve bilsinler ki Allah’ın yardımı bu insanların ve bu ümmetin üzerine olacak. Önemli bir süreçte geçiyoruz hep birlikte dua edelim” dedi.

SAĞLIK BAKANI DA KATILDI

Esenlerli bir başka şehit olan Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Mustafa Varank’ın ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank ise Fatih Camii’nde son yolculuğuna uğurlandı. Varank’ın ailesi Esenler’deki Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi’nde taziyeleri kabul etti. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Gazeteci Hüseyin Yayman, Esenler Belediye Başkan Yardımcılar ve çok sayıda Esenlerli, Varank’ın ailesine taziyelerini ileterek başsağlığı diledi.

Evlerinin balkonlarına Türk bayrağı asarak, her gece Esenler Dörtyol Meydanı’nda “Demokrasi Nöbeti” tutan Esenler halkı, darbe kalkışmasına tepki göstermeye devam ediyor.

Diğer Haberler