Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Kasım 2016

ABONE OL

Esenler Şehitleri İçin Koştu

Esenler'den sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar, Vodafone 38. İstanbul Maratonu'nda Esenlerli şehitler için koştular. Üzerlerinde Esenlerli şehitlerin fotoğraflarının bulunduğu tişörtlerle koşan gençler, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile hatıra fotoğraf çektirdiler.

Esenler’den sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar, Vodafone 38. İstanbul Maratonu’nda Esenlerli şehitler için koştular. Üzerlerinde Esenlerli şehitlerin fotoğraflarının bulunduğu tişörtlerle koşan gençler, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile hatıra fotoğraf çektirdiler.

Vodafone 38. İstanbul Maratonu, büyük bir katılımla pazar günü gerçekleştirildi. Maratona Esenler’den de birçok sivil toplum kuruluşu ve vatandaş katıldı. 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen vatandaşlarımızın anısına yapılan koşuda, Esenler’in 7 şehidi de unutulmadı. Şehitler ve geride kalan gazilerimiz için yapılan koşuda binlerce vatandaş dualar eşliğinde maratonu tamamlayarak, “Şehitlerimizi asla unutmayacağız” mesajı verdiler.

Koşuda AK Parti Esenler Kadın Kolları da, Esenler’in kadın şehidi Türkmen Tekin’in fotoğrafının yanında “Esenler bir değil binlerce Türkmen Tekin gibi yüreklerle dolu” yazan pankartla dikkat çektiler.

BAKAN ÇAĞATAY’A VEFA SÖZÜ

“15 Temmuz şehitleri için koşuyoruz” sloganı ile düzenlenen maratona katılanlar arasında Esenler Uğur Temel Lisesi öğrencileri de yer aldı. Üzerlerine Esenler’in 7 şehidinin fotoğraflarının yer aldığı tişörtleri giyerek koşuya katılan gençler, ellerinde ay-yıldızlı bayraklarla büyük beğeni topladılar.Şehitlerine vefalı gençler, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile hatıra fotoğraf çektirdiler. Bakan Çağatay’ın takdir ettiği gençler, “Şehitlerimize vefamızı her zaman, her yerde göstereceğiz” sözü verdiler.

BATTALGAZİ’NİN TORUNLARI

Koşuya Esenler Malatya Gençlik Derneği üyeleri de katıldı. Esenler’de kurulduğu günden bu yana çeşitli sosyal etkinliklere faal katılımlarıyla dikkatleri çeken Malatya Gençlik Derneği’nin üyeleri dağıttıkları kayısı ile maratona ayrı bir renk kattılar.

Diğer Haberler