Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Şubat 2013

ABONE OL

Esenler, Şehidini Uğurladı

Siirt’in Pervari İlçesinde şehit olan Kemal Kayar (21), Esenler Sondurak Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Siirt’in Pervari İlçesinde şehit olan Kemal Kayar (21), Esenler Sondurak Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Siirt Pervari’de cinnet getiren bir askerin açtığı ateş sonucunda şehit düşen 21 yaşındaki Kemal Kayar, Esenler’de gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehit Kemal Kayar’ın cenazesi ilk olarak Esenler Menderes Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi. Cenazenin getirilmesiyle birlikte şehidin ailesi ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehidin evine ile sokağa Türk bayrakları asıldı. Esenler Belediyesi de evin yakınındaki Özdebir İlköğretim Okulu’nun bahçesinde taziye çadırı kurdu ve bir ambulans da hazır bekletildi.  Şehit Kemal Kayar’ın cenazesi, helallik alınmasının ardından Esenler Son Durak Camii’ne getirildi. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze törenine; şehidin babası Aziz Kayar, annesi ve kardeşlerinin yanı sıra Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Zülküf Atılgan, Menderes Mahalle Muhtarı Bilal Koca ve şehidin yakınları katıldı. Cenaze töreni sırasında şehidin yakınları gözyaşlarını tutamadı. Şehidin cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Kemer Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Diğer Haberler