Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Ağustos 2012

ABONE OL

Esenler Sancak’ta Çifte Şölen Yapacak

Esenler Belediyesi, Sırbistan'ın Novi Pazar Belediyesinin organizasyonuyla düzenlenecek Sünnet ve Toplu Düğün Şölenin de 150 çocuğu sünnet ettirecek, 15 çiftin de düğününü yapacak.

Esenler Belediyesi, Sırbistan’ın Novi Pazar Belediyesinin organizasyonuyla düzenlenecek Sünnet ve Toplu Düğün Şöleninde 150 çocuğu sünnet ettirecek, 15 çiftin de düğününü yapacak.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile bugüne kadar hayata geçirdiği projelerle sınır tanımayan Esenler Belediyesi, şimdi de ilçe sınırlarını aşarak yeni bir projeye daha imza atacak. 

Kardeşlik ilişkilerini geliştirmek amacıyla Sırbistan’ın Novi pazar Belediyesi’nin organizasyonunda ve Esenler Belediyesi’nin katkılarıyla Sünnet Şöleni ve Toplu Evlilik Şöleni düzenlenecek.

Balkanlar ile kardeşlik köprülerinin kurulmasına vesile olacak şölenler, Novi Pazar’da 31 Ağustos Cuma günü Sünnet Şöleni ile başlayacak. 150 çocuğun sünnet ettirileceği şölende,  her sünnet olacak çocuğa tam sünnet takımı ve bisiklet hediye edilecek. Çocuklar için çeşitli animasyonların da yer alacağı şölene, tasavvuf müziği konseri de renk katacak.  Şölenlerin ikincisinde ise; 15 çift, toplu düğün şöleni ile dünya evine girecek. 1 Eylül Cumartesi günü gerçekleşecek etkinlikte, her çifte gelinlik – damatlık ve beyaz eşya takımı (çamaşır makinesi, buzdolabı vs…) hediye edilecek.

Sünnet olacak çocuklara ve evlenecek çiftlere hayırlı olsun temennisinde bulunan  Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,   “Bu şölenler,  iki ülke arasındaki kardeşlik ilişkilerini daha da güçlenecek” dedi. Göksu, Esenler Beledilyesi olarak  bu tür organizasyonları sadece ilçe sınırlarında değil, ülke sınırları dışında da gerçekleştirmiş olmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi.

Program akışı:

– Sünnet Şöleni Yer: Novi Pazar / Sırbistan Saat: 12.00 – 15.00Tarih: 31 Ağustos 2012 Cuma

– Evlilik Şöleni Yer: Novi Pazar / SırbistanSaat: 12.00 – 15.00Tarih: 1 Eylül 2012 Cumartesi

 

Diğer Haberler