Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Haziran 2013

ABONE OL

Esenler Rengârenk

İlçeyi daha yaşanabilir hale getirmek ve daha estetik bir görünüme kavuşturmak için çalışmalarını sürdüren Esenler Belediyesi, park ve bahçeler, yol kenarları başta olmak müsait alanlara yaklaşık 500 bin adet çiçek dikti.

İlçeye yarım milyon çiçek dikildi… İlçeyi daha yaşanabilir hale getirmek ve daha estetik bir görünüme kavuşturmak için çalışmalarını sürdüren Esenler Belediyesi, park ve bahçeler, yol kenarları başta olmak müsait alanlara yaklaşık 500 bin adet çiçek dikti.Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçenin her yerini çiçeklerle donatmaya devam ediyor. Mevsimine göre ilçeyi çiçeklerle donatan Esenler Belediyesi, yaz mevsimine uygun çiçeklerle Esenler’i rengârenk yaptı.  Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar sonucu Esenler her geçen gün biraz daha renkleniyor.  Bir taraftan yürütülen park ve çevre düzenleme çalışmaları devam ederken, bir taraftan da parklar, yol kenarları, dönel kavşaklar, okul bahçeleri başta olmak üzere müsait olan her alan, yaz mevsimine uygun begonya, tilki kuyruğu, kadife, sardunya, vapur dumanı, cam güzeli ve lavanta gibi türlerden yaklaşık 500 bin çiçek dikildi. Böylece Esenler’in her tarafı rengârenk oldu.  İlçeyi güzel bir görünüme kavuşturan Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, çalışmalarına yıl boyunca devam edeceklerini bildirdi.

Esenler’in bu şekilde güzelleştirmenin oturanların psikolojisini de etkilediğini belirten Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “İnsanlar ne kadar güzel görürlerse o kadar güzel düşünür. Siz ilçeyi ne kadar bakımlı ve güzel tutarsanız vatandaşlar da o kadar sahip çıkar ve şehre olan bağlılıkları, aidiyet duyguları gelişir. Yeşil, bizim kültürümüzün bir parçasıdır” şeklinde konuştu. 

 

Diğer Haberler