Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Nisan 2021

ABONE OL

ESENLER RAMAZAN’I MEHTERANLA KARŞILADI

Esenler Dörtyol Meydanı, ilk teravih namazı öncesi mehteran takımının coşku dolu gösterilerine sahne oldu. Covid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleşen gösteride vatandaşlar, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak Ramazan’ın ilk dakikalarını mehteran takımının marşlarıyla karşıladı.

Esenler Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da af ve mağfiret ayı olan Ramazan-ı Şerif’i büyük bir coşkuyla karşıladı. Covid-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleşen mehteran takımının gösterisi, vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Sokağa çıkma yasağı öncesi Esenler Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşen etkinlik, kapalı caddeden yürüyüşle başlayıp Dörtyol Merkez Camii önünde sona erdi.

 

ETKİNLİKLERİ ÇOK ÖZLEDİK

 

Mehteran takımına büyük ilgi gösteren vatandaşlar, Esenler Belediyesi tarafından her yıl organize edilen Ramazan etkinlikleri çok özlediklerini belirtti. Covid-19 sürecinde, böyle bir etkinliğin moral ve motivasyonlarını artırdığını söyleyen vatandaşlar, yetkililere teşekkür etti. Etkinlik kapsamında vatandaşlara belediyenin kültür- sanat faaliyetlerini içeren bilgilendirici el broşürleri dağıtıldı.

 

VATANDAŞLARLA ÇEVRİM İÇİ BULUŞMA

 

Esenler Belediyesi, Covid-19 tedbirleri kapsamında her yıl meydanlarda gerçekleştirdiği Ramazan etkinliklerini bu yıl dijital platformlara taşıdı. “Ramazan Arınmaktır” temasıyla her gün dopdolu içeriğin vatandaşlarla buluşturulduğu etkinlikler, www.esenlerderamazan.com adresi ile Şehir Ekranı TV, Esenler Kültür Sanat Youtube ve sosyal medya kanallarından takip edilebiliyor.

Diğer Haberler