Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Mayıs 2018

ABONE OL

Esenler Ramazan’da ‘diriliş’ Ruhuna Bürünecek

Esenler'de "Ramazan Diriliştir" konseptiyle gerçekleşecek ve Ramazan ayının manevi iklimini yansıtacak Çocuk İftarı'ndan İftar Çeşmeleri'ne, Eve Teslim İftar'dan Anadolu'yu Mayalayanlar'a kadar Esenler Belediyesi'nin 23 farklı projesini Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu tanıttı.

Esenler’de “Ramazan Diriliştir” konseptiyle gerçekleşecek ve Ramazan ayının manevi iklimini yansıtacak Çocuk İftarı’ndan İftar Çeşmeleri’ne, Eve Teslim İftar’dan Anadolu’yu Mayalayanlar’a kadar Esenler Belediyesi’nin 23 farklı projesini Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu tanıttı.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Belediyesi’nin, Ramazan ayının manevi atmosferine uygun hayata geçirdiği sosyal ve kültürel 23 Ramazan projesini tanıttı. On bir ayın sultanını karşılamak için tüm hazırlıklarını tamamlayan Esenler Belediyesi, bu sene de sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinin yanı sıra 7’den 70’e her yaştan insana hitap eden birbirinden farklı özgün Ramazan projelerine imza atacak.

Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen basın toplantısına Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra; AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, ulusal ve yerel basın temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“RAMAZAN DİRİLİŞTİR” DEDİK, DİRİLİŞİ YAŞAYACAĞIZ

“Ramazan Diriliştir” sloganıyla yapılacak proje ve etkinlikleri anlatan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu şunları söyledi:

“Ramazanın kardeşlik, birlikte iyilik, bereket ve huzur olduğunu her Ramazan’ın ruhunda olduğunu ifade ederek halkımızın iç dünyasıyla birleştirerek bir konsept yapıyoruz. Bu sene Ramazan’daki temel sloganımız ‘Ramazan Diriliştir’. Her sene Ramazan’ın tanımını bir kelimeyle ifade ederek Ramazan’ı kendi içinde tanımlamaya ve o yıl Esenler’de Ramazan’ımızı bu kelime etrafında yaşamaya gayret ediyoruz. İçimizde atıl kalan hangi duyguları dirilttiğini, sokağımızda, mahallemizde, komşumuzda hangi duyguları dirilttiğini hep beraber ‘Ramazan Diriliştir’ diyerek ifade ediyoruz. Bu çerçevede Ramazan’ın bir diriliş olduğunu, unutulan birçok hasletlerimizin Ramazan’da yeniden harekete geçtiğini hep beraber görüyoruz. Bu Ramazan’da iftarlarımız, sahurlarımız ve etkinliklerimizle beraber her şeyiyle bütünleşik olarak bir Ramazan’ı birlikte yaşayacağız inşallah.”

150 BİN KİŞİYLE İFTARDA BULUŞACAĞIZ

Göksu, iftar programlarıyla Esenler halkıyla kardeşliklerini pekiştireceklerini belirterek, “Şehir İftarları’nda, 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda her gün ortalama 1.000 hemşehrimizle iftar yapacağız. Şehir İftarları, Sokak İftarları, Gençlik İftarları ile beraber 150 bin kişiyle iftar sofralarında buluşacağız. Herkesle gönül ikliminde buluştuğumuz bir Ramazan geçireceğiz Allah’ın izniyle” dedi.

PROJE VE ETKİNLİKLERİ TANITTI

Göksu daha sonra İftar Çeşmeleri’nden Çınaraltı Helva Sohbetleri’ne, Alo İftar’dan Eve Teslim İftar’a, Anadolu’yu Mayalayanlar’dan Ramazan Sevinci’ne, Askıda İftar’dan Alo Sahur’a, Şehir İftarları’ndan Film Geceleri’ne kadar tüm Ramazan projelerini tanıttı.

Diğer Haberler