Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Temmuz 2013

ABONE OL

Esenler Ramazan’a Coşkulu Başladı

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Esenler Dörtyol Meydanı’nda start alan Ramazan etkinlikleri kapsamında; sanatçı Uğur Işılak Esenler halkına konser verdi.

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Esenler Dörtyol Meydanı’nda start alan Ramazan etkinlikleri kapsamında; sanatçı Uğur Işılak Esenler halkına konser verdi.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Etkinlikleri, coşkuyla başladı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı  Umut Özkan’ın da katıldığı ilk gün programa, Esenlerliler yoğun ilgi gösterdi. Esenler Belediyesi tarafından Ramazan’ın ruh iklimine uygun şekilde hazırlanan Ramazan etkinliklerinin birinci günü, teravih namazının ardından Mehter Takımı’nın gösterisiyle başladı. Hafız Bünyamin Topçu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda konuşan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan,  artık Ramazan deyince akla Esenler’in geldiğini belirtti.  Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve ekibine teşekkür eden Özkan, “Esenler’de bizim geleneğimizi ve kültürümüze uygun programlar düzenleniyor. Bu yüzden Esenler’de oturmak artık bir ayrıcalık haline geldi” dedi.

RAMAZAN’IN BEREKETİ TÜM ŞEHRİMİZE YANSISIN

Özkan’ın ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise; “Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu da cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan’ın, birinci gününe bizi yetiştiren Cenab-ı Hakk’a şükrediyorum” dedi. Göksu, “Biz bu Ramazan’da, geçmiş Ramazan’larda olduğu gibi Esenler’de her bir sokağımızda Ramazan bereketinin yaşanması için üzerimize düşen görevle bu Ramazan’a başlamış olduk. Ramazan’ın birinci günü oruçlarımızı tuttuk. Ramazan-ı şerifiniz hayırlı ve mübarek olsun. Ramazan’ın bereketi hanemize ve şehrimize yansısın inşallah” diye konuştu.

RAMAZAN’IN BEREKETİNİ BİRLİKTE YAŞAYACAĞIZ

Mümkün olduğu kadarıyla Ramazan’ın ruh iklimi içerisinde düzenlenmiş bir etkinlik takvimi oluşturduklarını belirten Göksu, “Ramazan’da bir taraftan Ramazan akşamını ihya ederken, diğer taraftan da Esenler’de yoksuların sofrasında birlikte olacağız. Bu Ramazan da geçmiş Ramazan’larda olduğu gibi kapısını çalmadık yoksul bırakmayacağız. Sokak iftarlarımızla, Eve Teslim iftarlarımız ve Alo iftar hattımızla şehrin tüm katmanlarını hep birlikte kaynaştıracağız” dedi. Göksu, “Her gün farklı bir iftarda Esenlerlileri buluşturarak Ramazan bereketini birlikte yaşacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Göksu’nun ardından coşkulu bir şekilde devam eden programa havai fişek gösterileri de ayrı bir renk kattı. Dakikalarca gökyüzündeki havai fişek gösterilerini meraklı gözlerle izleyen vatandaşlar, gösteri sonrasında da sanatçı Uğur Işılak’ın konseriyle keyifli bir akşam yaşadı. Dörtyol Meydanı’nı dolduran binlerce Esenlerliye unutamayacakları bir konser veren Işılak’ın söylediği türkülere eşlik eden vatandaşlar, konsere büyük ilgi gösterdi.Konserin ardından program, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte etkinlik alanında kurulan hemşehri dernekleri stantlarını ziyaret etmesiyle sonra erdi.

 

Diğer Haberler