Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Ağustos 2012

ABONE OL

Esenler Polisi Esenler’i Dinliyor

Değişim ve dönüşümün yoğun bir şekilde yaşandığı ilçelerden biri olan Esenler, ilçe Emniyet Müdürlüğü tarafından İstanbul’da ilk defa uygulanmaya başlayan bir projeyle vatandaşın ayağına giderek halkın sorunlarına çözüm bulmayı hedefliyor.

Değişim ve dönüşümün yoğun bir şekilde yaşandığı ilçelerden biri olan Esenler, ilçe Emniyet Müdürlüğü tarafından İstanbul’da ilk defa uygulanmaya başlayan bir projeyle vatandaşın ayağına giderek halkın sorunlarına çözüm bulmayı hedefliyor.Son dönemde yapılan çalışmalar sayesinde İstanbul’un en güvenli ilçelerinden biri haline dönüşen Esenler, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün uygulamaya koyduğu projeler sayesinde adından söz ettirmeye devam ediyor. İlçedeki emniyeti korumak ve vatandaşların daha güvenli ortamlarda yaşamalarına imkân sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar yanında vatandaşın sesine de kulak vererek sorunlara daha kolay ve anında çözüm bulmayı amaçlayan İlçe Emniyet Müdürlüğü, bu anlamda İstanbul’da bir ilke imza atarak vatandaşın ayağına gidiyor. Bu proje kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri her gün başka bir mahallede stant açarak halkın sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyor. Halkın sorunlarını dinleyen ekipler, daha sonra bu sorunları merkeze iletiyor ve gerekli birimlerin konuya anında müdahale etmesi sağlanıyor. Halkla kurulan anında iletişim sayesinde bir taraftan sorunlar daha kolay çözüm bulurken, diğer taraftan da halkla polisin daha samimi bir iletişim kurması sağlanıyor.

İLÇEDEKİ HUZUR İÇİN ÇALIŞIYORUZ

İstanbul’da ilk defa uygulanmaya başlayan bu projeyle ilgili olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü kutlayan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, vatandaşların standa ilettiği istek ve şikâyetleri belediye olarak dikkate alarak ilgileneceklerini söyledi. Üç yıl önce Esenler’de suç ve suç işleme oranının çok yüksek olduğunu hatırlatarak konuşmasına devam eden Göksu, Esenler’in şu anda bu oranda en geride yer aldığına dikkati çekti. “Önemli olan bir başarıyı yakaladıktan sonra onu daim kılmaktır” diyen Göksu, ilçede yakalanan bu huzurun devam etmesi için bir taraftan belediyenin bir taraftan da İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.

Diğer Haberler