Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Mart 2012

ABONE OL

Esenler Parkları Yaza Hazır

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçede bulunan tüm parkları ve çocuk oyun gruplarını yenileyerek yaza hazır hale getirdi.

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçede bulunan tüm parkları ve çocuk oyun gruplarını yenileyerek yaza hazır hale getirdi. Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte havaların hissedilir derecede ısınması açık alanlara olan rağbeti de artırdı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü de Esenlerlilerin ilkbaharı yenilenmiş parklarda aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirerek karşılamalarını sağlamak amacıyla ilçedeki tüm parkları ve çocuk oyun gruplarını yeniledi. Bu sayede ilçede yaşayan vatandaşlar çocuklarıyla birlikte güzel havaların tadını doyasıya çıkarabilecek. Esenler Belediyesi, kişi başına düşen yeşil alan konusunda bir hayli sıkıntılı olan ilçedeki yeşil alan sorununu çözmek adına yeni projeler üretirken, mevcut parkların da daha verimli kullanılabilmeleri için gerekli yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Esenler Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü son olarak Birlik Mahallesi 780. Sk. Parkı, Tuna Mahallesi Cincindere Cad. Parkı, Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki 81. Sk. Parkı, 1107. Sk. Parkı ve Şehit İzzet Türk Parkı, Havaalanı Mahallesi’nde Havaalanı Parkı, Menderes Mahallesi 302. Sk. Parkı, Namık Kemal Mahallesi Sultan Abdülhamit Han Parkı’nda yaza hazırlık çalışmaları yürüttü.  Bu çalışmalar kapsamında parklarda bulunan çocuk oyun gruplarındaki oyuncakların arızalı ya da kırık olanları onarılırken kullanımdan dolayı zaman içinde eskimiş olan kauçuk zeminler de yenilendi.

Bir biri ardına hayata geçirilen projelerle çehresi her geçen gün değişen ve daha nezih bir ilçe haline dönüşen Esenler, her konuda olduğu gibi yeşil alan konusunda yürüttüğü çalışmalardan da elde ettiği olumlu sonuçlarla yeşil bir ilçe haline dönüşüyor. İnsan odaklı hizmet anlayışını ilke edinen ve hemen her fırsatta yeşil alanları artırmak için tüm imkanları kullandıklarını söyleyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, ilçedeki kişi başına düşen yeşil alan miktarının göreve geldiklerinden bu yana arttığını vurgulayarak, “Göreve geldiğimizde kişi başına düşen yeşil alan miktarı 0.3 metreydi. Şu an biz bu rakamı 0.5 metreye kadar yükselttik. Dönem sonuna kadar hedefimiz bu kişi başına düşen yeşil alan miktarını 0.75’ye kadar çıkarabilmek. İnanıyorum ki bu gayretimiz sonuç verecek ve kişi başına düşen alan miktarımız artacak” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler