Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Ocak 2016

ABONE OL

Esenler Nasreddin Hoca’sını Seçiyor

"Nasreddin Hoca’nın Torunları", en iyi fıkrayı yazmak için yarışacak.

“Nasreddin Hoca’nın Torunları”, en iyi fıkrayı yazmak için yarışacak.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Nasreddin Hoca’nın Torunları” konulu ödüllü fıkra yarışmasıyla her yaştan Esenlerli, daha güzel ve özgün fıkralar yazarak meşhur bir yazar olmak için ilk adımlarını atacaklar.

EN İYİLER ÖDÜLLENDİRİLECEK

“Biraz Gülelim Biraz Düşünelim” sloganıyla düzenlenecek yarışmayla Esenlerliler en güldüren fıkrayı yazmak için yarışacaklar. Yarışmaya katılacaklar; kendilerinin, ailelerinin veya çevrelerindeki birinin yaşadığı komik bir olayı ya da hayal ettikleri mizahi bir konuyu fıkra olarak yazıp yarışmaya katılabilecekler. Yarışmayla en güzel fıkrayı yazanların da yüzü gülecek. Yarışmanın sonunda birinciye bilgisayar, ikinciye bisiklet ve üçüncüye ise tablet hediye edilecek. Ayrıca en iyi fıkralar “Esenler Fıkraları” adıyla basılacak kitapta yer alacak. Yarışmaya katılmak isteyenler, 1 Mart 2016 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

Yarışma şartları ise şu şekilde:

– Yarışmaya herkes istediği sayıda fıkra ile katılabilir.

– Fıkralar bir mecrada (internet, gazete, tv) daha önce yayınlanmamış olmalıdır.

– Yazdığınız fıkraları, yarışma görevlilerine ve Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’ne teslim edebilir ya [email protected] elektronik posta yoluyla gönderebilir.

– Her fıkra en fazla bir A4 ebadında olacak. İdeali yarım A4 kağıda boyutunda olmasıdır.

– ‘Esenler Fıkraları’ kitabına girecek fıkraların tüm telif hakları Esenler Belediyesi’ne ait olacaktır.

Diğer Haberler