Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Şubat 2018

ABONE OL

Esenler, Mülteciler Konusunda Örnek Oldu

Almanya, İtalya, İrlanda ve Romanya'daki eğitim kurumlarından gelen 20 kişilik heyet, "Suriyeli Öğrencilerin Eğitime Entegrasyonu-Bir Sınıf Yaklaşımı Projesi" kapsamında Esenler Belediyesi'nin Suriyeli çocuklara ve kadınlara yönelik uygulamaları hakkında bilgi aldı.

Almanya, İtalya, İrlanda ve Romanya’daki eğitim kurumlarından gelen 20 kişilik heyet, “Suriyeli Öğrencilerin Eğitime Entegrasyonu-Bir Sınıf Yaklaşımı Projesi” kapsamında Esenler Belediyesi’nin Suriyeli çocuklara ve kadınlara yönelik uygulamaları hakkında bilgi aldı.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, “Suriyeli Öğrencilerin Eğitime Entegrasyonu-Bir Sınıf Yaklaşımı Projesi” kapsamında Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile proje ortağı Almanya, İtalya, İrlanda ve Romanya’daki eğitim kurumlarından gelen 20 kişilik heyeti ağırladı.

HAYATLARI KOLAYLAŞTIRILIYOR

Programda, Esenler Belediyesi’nin WALD (Dünya Yerel Yönetimler Demokrasi Akademisi Vakfı) ile ortaklaşa yürüttüğü “Suriyeli Mültecilerin Yerelde Entegrasyonu Projesi” ile kadınlara ve çocuklara yönelik gerçekleştirilen sosyal, kültürel, tarihi ve sportif faaliyetler anlatıldı.

Öte yandan Suriyeli kadınlara yönelik açılan Türkçe Dil Kursu ve istihdama yönelik mesleki beceri kurslarından da söz edildi. Esenler’deki Suriyeli kadınların ve çocukların mevcut durumları, yaşadıkları sorunlar, talepleri ve geliştirilen başarılı çözüm yöntemleri de heyetle paylaşıldı. Heyet, Esenler’in yanı sıra Suriyeli mülteciler için İstanbul’da yapılan çalışmaları da yerinde izledi.

Diğer Haberler