Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Temmuz 2013

ABONE OL

Esenler Mahmut Hocaefendi’yi Andı

Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi, Anadolu’yu Mayalayanlar programı kapsamında Esenler’de anıldı. Mahmut Hocaefendi’yi anlatan Abdülmetin Balkanlıoğlu, Hocaefendi’nin hoşgörülü bir insan olduğunu; ancak siyasetçilere ve zenginlere asla taviz vermediğini söyledi.

Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi, Anadolu’yu Mayalayanlar programı kapsamında Esenler’de anıldı. Mahmut Hocaefendi’yi anlatan Abdülmetin Balkanlıoğlu, Hocaefendi’nin hoşgörülü bir insan olduğunu; ancak siyasetçilere ve zenginlere asla taviz vermediğini söyledi.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Anadolu’yu Mayalayanlar programı kapsamında son olarak Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi Esenler’de anıldı. Abdülmetin Balkanlıoğlu hocanın Mahmut Hocaefendi’yi anlattığı programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, Marifet Derneği yöneticileri, bazı Belediye Meclis üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı.

GÖNÜL SULTANLARINA ÇOK ŞEY BORÇLUYUZKur’an-ı Kerim tilaveti ve Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’nin hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterimiyle başlayan programda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Mahmut Hocaefendi’nin Esenler’de anılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bugün misafirimiz çok ağır” dedi. Göksu, “Bugün Esenler Belediyesi’nin Ramazan etkinliğinde ve Esenler Belediyesi’nin bu meydanında misafir edilen Mahmut Efendi’nin bereketi inşallah Esenler sokağına yansır, inşallah Esenler’in hanesine yansır” diye konuştu. “Bugünler bizim özlemini iple çektiğimiz günlerdir” diyen Göksu, “Bize bu günleri yaşatan Cenab-ı Hakk’a hamd etmemiz gerekir, şükretmemiz gerekir” şeklinde konuştu.

“İnşallah Cenab-ı Hakk Efendi hazretleri’ne uzun ömürler verir. Hayırlı, uzun ömürleriyle beraber bu toplumu, bu toprakları mayalamaya devam eder” diye konuşan Göksu, konuşmasını “Eğer bugün bu ülkede ezanlar susmadıysa, eğer bugün bu ülkede ezanlar ‘Allah-u Ekber’ diye okunuyorsa, Efendi Hazretleri ve O’nun gibi Anadolu’yu Mayalayanlar sayesinde okunuyor. Bunu unutmamamız gerekiyor. Bunun için bu gönül sultanlarına biz çok şey borçluyuz”  ifadeleriyle sonlandırdı.

SİYASETÇİLERE VE ZENGİNLERE TAVİZ VERMEZDİMahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’yi anlatmak üzere sahneye gelen Abdülmetin Balkanlıoğlu hoca da, bu gönül dostlarının Allah kullarına hizmet mayaladıklarını ve kulların Allah’a kavuşmasında vesile olduklarını söyledi. Mahmut Hocaefendi’nin kişiliğini ayetlerle anlatan Balkanlıoğlu, Hocaefendi’nin hoşgörülü bir insan olduğunu ve sevgi diline önem verdiğini belirtti. Hocaefendi’nin çocuklara şefkatle yaklaştığını kaydeden Balkanlıoğlu, çocukları sevindirenlerin Allah tarafından ödüllendirileceğini ifade etti. Hocaefendi’nin siyasetçilere ve zenginlere asla taviz vermediğini dile getiren Balkanlıoğlu, Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’nin, hayatının en ince ayrıntılarına kadar Peygamber yolundan gittiğini söyledikten sonra dualar eşliğinde konuşmasını sonlandırdı.

Diğer Haberler