Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Ekim 2011

ABONE OL

Esenler Kurtarma Ekibi Van’da

Esenler Belediyesi, 7.2 büyüklüğündeki depremle sarsılan Van için seferber oldu. Van’da yaşanan tüm Türkiye’yi hüzne boğan depremin ardından harekete geçen Esenler Belediyesi Kurtarma Ekibi ESKUT bölgeye sevk edildi. Ayrıca ilçede yardım kampanyası başlatıldı.

Esenler Belediyesi, 7.2 büyüklüğündeki depremle sarsılan Van için seferber oldu. Van’da yaşanan tüm Türkiye’yi hüzne boğan depremin ardından harekete geçen Esenler Belediyesi Kurtarma Ekibi ESKUT bölgeye sevk edildi.  Ayrıca ilçede yardım kampanyası başlatıldı.

Esenler Belediyesi’nin gerek Pakistan’da yaşanan yüzyılın sel felaketi, gerekse Somali’de açlıkla mücadele eden insanlar için başlattığı seferberliği, şimdi de Van için başlattı. Van’da önceki gün meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin acı bilançosunun ortaya çıkmaya başlamasının ardından harekete geçen Esenler Belediyesi, gönüllü Esenler Belediyesi çalışanlarınca kurulan ve  yıllardır Sivil Savunma Müdürlüğü’ne bağlı arama-kurtarma uzmanları nezaretinde aldıkları teorik ve pratik bilgileri, çeşitli tatbikatlar ile Esenler halkına ve öğrencilere sunan Esenler Belediyesi Kurtarma Ekibi (ESKUT)’ne bağlı 16 kişilik bir ekibi,  gerekli alet – edevatı ile birlikte bugün (24 Ekim 2011) Van’a sevk edildi.

Tek bir yürek olalımESKUT ekibini başarı dilekleriyle Van’a uğurlayan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, arama-kurtarma çalışmaları tamamlanana kadar ESKUT’un Van’da kalacağını ve ihtiyaca göre ekibin takviye edilebileceklerini söyledi. Tüm ekibe “Allah yolunuzu açık etsin” dileklerinde bulunan Göksu, “Enkazın altındakini kendiniz, ya da yakınınız olduğu bilinciyle hareket ederek, her bir canımızı kurtarmak için elinizden geleni yapın. Bunun için canla, başla çalışacağınıza gönülden inanıyorum” dedi. Göksu, Van için herkesi birlik ve beraberlik içinde tek bir yürek olmaya çağırdı.

Yardım çadırı kuruldu Esenler Belediyesi’nin öncülüğünde Atışalanı Caddesi’nde (Sondurak Mevkii) Van Depremi Yardım Çadırı kuruldu. Esenler’deki sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların da büyük destek verdiği kampanyaya, battaniye, çocuk bezi, mont, kazak ve ayakkabı gibi yardım malzemelerini bu çadırdaki görevlilere teslim ediyor. Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar, Esenler Belediyesi’nin Esenler Belediyesi Toplumsal İletişim Merkezi’nin (ESTİM) 444 00 73 numaralı telefonuna da başvurabilir.

 

Kampanya başlatıldı Bu arada Esenler Belediyesi, Esenler Toplumsal İletişim Merkezi (ESTİM) aracılığı ile bir yardım kampanyası başlattı. Kampanya ile Esenler’deki hayırsever vatandaşlardan, çadır, battaniye, çocuk bezi, mont, kazak, çizme gibi ihtiyaç malzemeleri toplanarak deprem bölgesine ulaştırılacak. Bu konuda da Esenler halkından destek bekleyen Göksu, “Kadirşinas ve hayırsever Esenler halkı gerek Pakistan, gerekse Somali için gerekeni fazlasıyla yaptı. Şimdi Van’daki kardeşlerimiz için de halkımızdan destek ve yardım bekliyoruz. İnşallah madden ve manen deprem bölgesindeki kardeşlerimizin yanında olacağız” şeklinde konuştu.

Bağış ve Yardımlar İçin İletişim:          

ESKUT ekibi lideri Aydın Dedeoğlu:  0 530 661 49 56 ESTİM:    0 212 444 00 73 Özcan Hamza:   0 530 661 49 52

Diğer Haberler