Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Aralık 2016

ABONE OL

Esenler Kestaneye Doyacak

Esenler Belediyesi, Sinop Dernekler Federasyonu ile birlikte 4 Aralık Pazar günü Dörtyol Meydanı'nda Kestane Festivali düzenleyecek. Festivalde, konuklara tonlarca kestane ikram edilecek.

Esenler Belediyesi, Sinop Dernekler Federasyonu ile birlikte 4 Aralık Pazar günü Dörtyol Meydanı’nda Kestane Festivali düzenleyecek. Festivalde, konuklara tonlarca kestane ikram edilecek.

Esenler Belediyesi, Dörtyol Meydanı’nda ilginç bir festivale daha ev sahipliği yapacak. Sinop Dernekler Federasyonu (SİNDEF) ile birlikte düzenlenecek Esenler Kestane Festivali’nde konuklara 20 bin paket kestane dağıtılacak.

Sinop yöresinin meşhur kestanesi, bu yıl ilki gerçekleştirilecek festivalde kuzinede pişirilerek “Kestane kebap, yemesi sevap” diyerek afiyetle yenilecek. Yöresel sanatçıların şarkıları, davul-zurna ve folklor ekiplerinin de gösterileriyle konukların içini ısıtacağı festivalde, soğuk kış günlerinin vazgeçilmez atıştırmalıklarından biri olan közlenmiş kestane ile kestane çikolatası ve şekerleme gibi farklı lezzetler de damaklarda tat bırakacak.

4 Aralık Pazar günü saat 13.30’da başlayacak festivalde kapsamında Esenler Dörtyol Meydanı’nda Sinop fotoğraflarından oluşan Sinop Fotoğrafları Sergisi açılacak, yöreye özgü bazı kültürel değerler de sergilenecek.

Festivale Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, SİNDEF Genel Başkanı Engin Kırmızıgül ile birlikte bazı milletvekilleri, iş, sanat ve spor dünyasından çok sayıda davetli ve binlerce Sinoplunun katılması bekleniyor.

Diğer Haberler