Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Mart 2014

ABONE OL

Esenler Kahramanlarını Andı

Esenler Belediyesi, İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla şiir ve tiyatroyla dolu bir program düzenledi.

Esenler Belediyesi, İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla şiir ve tiyatroyla dolu bir program düzenledi.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla bir program düzenledi. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa; Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, şair Abdülbaki Kömür ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından başladı.

TARİH ŞUURU İÇİNDE OLALIM

Programda konuşan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, Esenler’de İstiklâl Marşı’nın kabulüyle Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla ortak bir program düzenlediklerini belirtti. Müzik, şiir ve tiyatroyla dolu bir programla o günleri andıklarını söyleyen Polat, “Allah bir daha bu millete İstiklâl Marşı yazdırmasın. Cenab-ı Hakk her türlü kötülüğe, fitneliğe karşı uyanık olmamızı, tarih şuuru içerisinde aydınlık geleceğe yürümemizi nasip etsin” diye konuştu. Polat ayrıca Esenler Belediyesi Sanat Evi’nde (ESEV) milli değerlerine saygılı, sanata değer veren gençler yetiştirerek böyle günlerde Türk milletinin kahramanlıklarını da sahnede anmaya devam edeceklerini kaydetti.

ÇANAKKALE KARDEŞLİK DESTANI

Polat’tan sonra sahneye gelen şair Abdülbaki Kömür de, “Çanakkale’yi anmakla yetinmemeliyiz. Çanakkale’yi anlamalıyız” dedi. Kömür, konuşmasının ardından “Çanakkale Kardeşlik Destanı” adlı şiiri seslendirdi. Can kulağıyla şiiri dinleyen gençler, duygusal anlar yaşadı.

KAHRAMANLIKLARI SERGİLENDİ

Programda Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencileri de Çanakkale Destanı’nı anlatan bir Hareket Tiyatrosu sergiledi. ESEV tiyatro öğrencileri, Çanakkale şehitlerinin fedakârlıklarını anlatan şiir ve müziğe dayalı oyunla izleyiciden büyük beğeni aldı. Programın sonunda Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, şair Abdülbaki Kömür’e, oyunun yönetmeni Mehmet Önder’e ve ESEV Müzik Direktörü Taner Yüncüoğlu’na günün anısına birer çiçek takdim etti.

Diğer Haberler