Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Eylül 2016

ABONE OL

Esenler’in Şehidi Toprağa Verildi

Van'ın Tendürek Dağı'nda PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 22 yaşındaki Esenlerli Uzman Onbaşı Salih Tortum son yolculuğuna uğurlandı.

Van’ınTendürek Dağı’ndaPKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 22 yaşındaki Esenlerli Uzman Onbaşı SalihTortum son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Uzman Onbaşı Salih Tortum’un cenazesiVan’daki törenin ardındanİstanbul’a getirildi. Şehit Tortum’un naaşını Yeşilköy Askeri Havaalanı’nda, yakınları Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve askeri yetkililer karşıladı. Şehidin baba evinin bulunduğuEsenlerBirlik Mahallesi’ndeki sokağa bayraklar asıldı, taziye çadırı kuruldu. ŞehitTortum’un Türk bayrağına sarılı tabutu öğle saatlerinde helallik alınması içinEsenler Birlik Mahallesi’ndeki baba evinin önüne getirildi. Cenaze törenineEsenlerBelediye BaşkanıM. Tevfik Göksuda katıldı. Helallik alınması sırasında şehidin annesi Ayşe ve babası MustafaTortumile kardeşleri Aslı ve KevserTortum’un güçlükle ayakta durduğu görüldü.

Helallik alınmasının ardından, Salih Tortum’un cenazesi Fatih Camii’ne götürüldü. İkindiyi müteakip kılınan cenaze namazının ardından şehidin naaşı, dua ve tekbirlerle Edirnekapı Şehitliği’ne götürüldü. Buradaki cenaze namazına şehidin annesi Ayşe ve babası MustafaTortumile kardeşleri Aslı ve KevserTortum başta olmak üzere ailesi ve yakınları, bazı milletvekilleri, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu başta olmak üzere bazı ilçe belediye başkanları, askeri yetkililer ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Cenaze namazına katılan binlerce kişi sık sık, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” şeklinde slogan attı.

Şehit Uzman Onbaşı SalihTortum’un cenazesi, gözyaşları ve dualar eşliğinde Edirnekapı Şehitliği’nde ebedi istirahatgahına tevdi edildi.

Diğer Haberler