Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Şubat 2013

ABONE OL

Esenler’in Şampiyonları

Esenler’de 32 yıldır sporcu yetiştiren Uygur Spor Kulübü Başkanı Zeki Uygur, oğullarıyla birlikte katıldığı 40. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’ndan altın madalyayla döndü. Tecrübeli antrenör, madalya sıralamasında 40 ülkeyi geride bıraktı.

Esenler’de 32 yıldır sporcu yetiştiren Uygur Spor Kulübü Başkanı Zeki Uygur,  oğullarıyla birlikte katıldığı 40. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’ndan altın madalyayla döndü. Tecrübeli antrenör, madalya sıralamasında 40 ülkeyi geride bıraktı.Esenler’de 32 yıldır sporcu yetiştiren Uygur Spor Kulübü Başkanı Zeki Uygur, Konya’da düzenlenen ve 44 ülkeden 850 sporcunun katıldığı 40. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda tarihi bir başarı yakaladı. Konya Selçuklu Belediyesi Spor Salonu’nda düzenlenen ve Ay  yıldızlı ekibin 11 altın, 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazandığı turnuvanın öne çıkan isimlerinden biri Uygur Spor Kulübü Başkanı Zeki Uygur oldu.  Uygur’un iki oğlu Sabır Ahmet ve Burak Uygur, şampiyonada Türkiye için ter döktü.Turnuvanın ilk gününde ümit erkekler 70 kilo finalinde küçük kardeş Sabır Ahmet Uygur, Bosna Hersekli rakibi Veselko Vrkic’i mağlup ederek altın madalya kazandı. Sabır Ahmet’in ağabeyi Burak Uygur da bir gün sonra genç erkekler 68 kiloda yine Bosna Hersekli Ahmed Brica’yı yenerek zirveye çıktı. Uygur ailesi şampiyonayı iki altın madalya ile tamamlarken, madalya sıralamasında da 40 ülkeyi geride bıraktı. Turnuvada 11 altın madalya kazanan Türkiye’yi 2 altın madalya ile İngiltere, İspanya ve Macaristan izledi. SPORCULARIMIZ FIRTINA GİBİ ESİYOR

Her iki oğlunun da küçük yaşlardan itibaren karate sporuyla ilgilendiklerini söyleyen Zeki Uygur, “Hem Ahmet’in hem de Burak’ın aynı şampiyonada altın madalya kazanması, beni dünyanın en mutlu babası yaptı. İnşallah önümüzdeki yıllarda her ikisi de Türkiye’ye daha nice madalyalar kazandıracaklar” şeklinde konuştu. Oğullarının aynı turnuvada birer gün arayla şampiyon olmalarından gurur duyduğunu belirten Uygur, ilk defa bu kadar azimli sporcu jenerasyonuyla karşılaştıklarını aktardı. Esenler’de 32 yıldır sporcu yetiştirdiklerini söyleyen Uygur, “Böylesi güzel tabloda Esenler Belediyesi’nin de katkısı çok büyük. Gençlere, spora ve eğitime verdiği destekler sayesinde sporcularımız şampiyonalarda fırtına gibi esmeye devam ediyor” dedi ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya şükranlarını iletti. 

Diğer Haberler