Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Mart 2018

ABONE OL

Esenler’in Prestiji Artıyor

Esenler Belediyesi, cadde ve ana sokakları "prestij cadde" konseptiyle düzenleyerek yeni bir görünüme kavuşturuyor. Bugüne kadar ilçe genelinde 14 cadde ve 152 sokak şehir estetiğine uygun olarak yenilendi.

Esenler Belediyesi, cadde ve ana sokakları “prestij cadde” konseptiyle düzenleyerek yeni bir görünüme kavuşturuyor. Bugüne kadar ilçe genelinde 14 cadde ve 152 sokak şehir estetiğine uygun olarak yenilendi.

İlçedeki birçok cadde ve sokakta yol ve kaldırımları yeniden inşa eden Esenler Belediyesi, şehri daha modern bir görünüme kavuşturmaya devam ediyor. “Prestij Caddeler Projesi” kapsamında Esenler’deki cadde ve sokaklar adeta baştan aşağı yenileniyor.

KALDIRIMLAR VATANDAŞIN HİZMETİNDE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile ortaklaşa yürütülen proje ile Esenler’deki caddeler, yaya ve araçların maksimum konforda kullanabilecekleri standartta düzenlenerek şehir estetiğine uygun, kente yakışır bir görünüm kazanıyor. Proje çerçevesinde araçların cadde ve sokaklarda gelişigüzel, uygunsuz şekilde park etmeleri önlenirken; genişletilen kaldırımlar sayesinde de yayaların rahatça yürüyebilmeleri sağlanıyor.

14 CADDE VE 152 SOKAK YENİLENDİ

Proje ile engelli vatandaşlara da büyük kolaylıklar sunuluyor. Ulaşım erişilebilirliğine imkân veren düzenlemeler ile cadde ve sokaklar engellilerin kullanımına uygun hale getiriliyor. İlçedeki tüm cadde ve sokaklarda gerekli alt yapı ve üst yapı çalışmalarını yürüten Esenler Belediyesi, “Prestij Caddeler Projesi” kapsamında bugüne kadar 14 cadde ve 152 sokağı yepyeni bir görünüme kavuşturdu. Bu çalışmalarda 181 bin 450 metrekare kaldırım düzenlemesi yapıldı.

ESENLER’E YAKIŞIR CADDE VE SOKAKLAR

Proje ile her mahalleye en az bir prestij cadde kazandırmayı hedeflediklerini belirten Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Prestij cadde konsepti İle araçların park sorununa da yeni alternatifler geliştiriyoruz. Sokaklarda belli aralıklarla araçların park amaçlı kullanabileceği cepler yapıyoruz. Başta ana arterler olmak üzere tüm cadde ve sokaklarımızı Esenler’e yakışır bir hale dönüştürmek için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz” dedi.

ÇALIŞMALAR HIZ KEMSEDEN DEVAM EDİYOR

BEDAŞ ve İSKİ tarafından yer altı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklardaki prestij düzenleme çalışmaları, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından program dahilinde yapılmaya devam edilecek.

Diğer Haberler