Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Aralık 2012

ABONE OL

Esenler’in Parkları Işıl Işıl

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla ilçedeki parklara yeni aydınlatma direkleri dikildi.

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla ilçedeki parklara yeni aydınlatma direkleri dikildi. İlçenin çehresini değiştirerek halkın daha yaşanabilir, nezih ortamlarda yaşamalarına imkân sağlayan Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçedeki parklara yeni aydınlatma direkleri yerleştirildi.  Aydınlatma direkleri, Esenler genelinde bulunan 49 parkta refüjlerde ve yeşil alanlarda kullanıldı. Yapılan çalışmalar kapsamında; parklara 241 adet endirek aydınlatma direği, 22 adet 1metrelik bahçe armatürü, 76 adet yüksek aydınlatma direği, 282 adet direk armatörü, 166 adet havuz spotu, 10 adet ağaç aydınlatma, 112 adet de şerit led dikildi.

Yaklaşık olarak 500 bin TL’ ye mal olan çalışma ile gece gündüz daha estetik, daha güzel ve daha güvenli hale geldi. Böylece Esenler ilçesinde bulunan parklarda, refüjlerde ve yeşil alanlarda aydınlatılmamış hiçbir alan kalmadı. Bazı alanlarda dekoratif en direk aydınlatma direkleri ile aydınlatma sağlanırken görsel olarak da renkli bir görüntü oluşturuldu.

Diğer Haberler