Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Ağustos 2013

ABONE OL

Esenler’in İzcileri Aladağlar’da

Esenlerli izciler, bin 200 metre yükseklikteki Bolu Aladağlar’ın zirvesinde Esenler İzcilik Kulübü'nün bayrağını dalgalandırıyor.

Esenlerli izciler, bin 200 metre yükseklikteki Bolu Aladağlar’ın zirvesinde Esenler İzcilik Kulübü’nün bayrağını dalgalandırıyor.Esenler Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcileri, Bolu Aladağlar Tevfik Günday Kamp ve Eğitim Merkezi’nde izcilik eğitimi alıyor. Yemyeşil doğası ve tertemiz havasıyla Bolu’da kampa giren izciler, Aladağlar’ın zirvesinde Esenler İzcilik Kulübü’nün bayrağını dalgalandırıyor. Esenler Belediyesi’ne ait otobüslerle, kampa götürülen 200 izci,  rehberleri eşliğinde bir hafta boyunca çadır kurma, teknik iz, değerler eğitimi, yürüyüş teknikleri, düğüm çeşitleri, ateş çeşitleri, oryantring, tefekkür, kol komutları gibi izcilik temel bilgilerinin yanı sıra okçuluk, masa tenisi, yüzme, basketbol, voleybol, ilk yardım ve badminton gibi spor alanlarında da eğitim alıyorlar. Eğlenceli ve bir o kadar da maceralı geçen kampta yıl boyunca edindikleri teorik bilgileri pratiğe dökme imkânı bulan izciler; yaptıkları çeşitli aktivitelerle stres atarak eğlenceli vakit geçiriyorlar. Şehrin gürültülü ortamından uzakta, doğayla iç içe ve samimi bir ortamda hoşça vakit geçiren izciler, ağaçlarla kaplı kamp alanında bir yandan sohbetlerini ediyorlar, diğer yandan da oyunlar oynuyorlar.GÖKSU’YA TEŞEKKÜR

Bin 200 metre yükseklikteki Aladağlar’ın zirvesine tırmanarak şehri en yüksek noktadan görme fırsatı yakalayan izciler, karşılaştıkları manzara karşısında hayranlıklarını gizleyemediler. Esenler Belediyesi’nin desteğiyle Türkiye genelinde yaz ve kış aylarında kamplara katıldıklarını söyleyen izciler, gittikleri her yerde Esenler’i en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını vurguladılar. Esenler Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Feyzullah Sert ve kulüp izcileri kamp bitiminde, desteklerinden ve katkılarından dolayı Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya da teşekkürlerini ilettiler.

Diğer Haberler