Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Eylül 2012

ABONE OL

Esenler’in Huzuru İçin Toplandılar

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen, halk ile polis arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla düzenlenen 2012 yılı Huzur Toplantısı, Esenler Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen, halk ile polis arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla düzenlenen 2012 yılı Huzur Toplantısı, Esenler Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Halk ile polis arasındaki ilişkileri geliştirmek ve vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çözmek amacıyla Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2012 yılı Huzur Toplantısı’nda konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik  Göksu, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün  ihtiyaç duyduğu 1,5 milyon liralık yatırım talebini Esenler Belediyesi olarak karşılayacaklarının müjdesini vererek, “Çözülmeyecek bir sorun yok. Yeter ki biz sorunları çözmek isteyelim” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nrde gerçekleşen toplantıya; Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Zülküf Atılgan, Belediye Başkan Yardımcıları, siyasi partilerin temsilcileri,  mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının üyeleri ve çok sayıda ilçenin kanaat önderi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Emniyet Müdürü Zülküf Atılgan, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgi vererek,  göreve geldiği günden itibaren hizmet standartlarını yükseltmek, suç ve suç oranlarını düşürmek, polis – halkla ilişkileri en üst seviyeye çıkarmak amacıyla çalıştıklarını söyledi. Halkın ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak için var güçleriyle çalıştıklarını kaydeden Atılgan, ilçede hayata geçen “Esenler polisi Esenler’i dinliyor” projesi hakkında da bilgi verdi.

Esenler’in 33 ayrı noktaya yerleştirilen MOBESE kameralarıyla 24 saat kontrol altında olduğunu vurgulayan Atılgan, 67 noktaya daha kamera yerleştireceklerini belirtti. İlçede yapacakları çalışmalara hız kesmeden devam edeceklerini ifade eden Atılgan, 1,5 milyon liralık yatırıma ihtiyaç duyduklarını da sözlerine ekledi. 

ÇÖZÜLMEYECEK SORUN YOK

İlçe Emniyet Müdürü Atılgan’dan sonra konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise; Esenler’de emniyet hizmetini yapmanın özel bir gayret istediğini söyledi. Esenler polisinin gayretleriyle bugün Esenler’in ‘esenlik şehri’ diye anılmaya başladığını belirten Göksu, bu konuda çok önemli payı olan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teşekkür etti. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ihtiyaç duyduğu 1,5 milyon liralık talebini Esenler Belediyesi olarak karşılayacaklarının müjdesini veren Göksu, “Çözülmeyecek bir sorun yok. Yeter ki biz sorunları çözmek isteyelim” dedi.

Bir şehirde huzurun devamının sadece polisiye tedbirler almakla mümkün olmayacağını belirten Göksu, toplumsal hafızanın önemine dikkat çekti. Esenler’de yaşayan her bir insanın Esenler’in esenlik dolu bir şehir olduğuna inanması gerektiğini vurgulayan Göksu, “Bu şehrin sorunlarını kendimize öncelikli mesele edinirsek sorunlar çözülür” dedi. Konuşmasına Esenler’de hayata geçen çalışmalar hakkında bilgi vererek devam eden Göksu, sözlerini şöyle tamamladı:“Eğer bir şehirde gerçekten huzur istiyorsak bütün insanlara şehir hukukunu öğretmemiz lazım” diyen Göksu, “Gelin hep birlikte seferber olalım Esenler’i adı gibi esenlik dolu bir şehir yapalım ve Esenler’in her yerine şu tabelayı asalım: Gülümseyin, burası Esenler.”

HEM ESENLİK, HEM HUZUR VAR

Göksu’nun ardından toplantıda son konuşmayı yapan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da huzur toplantısının aynı zamanda huzurun varlığını da gösterdiğini belirtti. Esenler’de esenlik olduğu gibi huzurun da olduğunu söyleyen Madenoğlu, bu tür toplantıların yapılmasının gerekli olduğunu belirtti. Sorunların her zaman var olacağını söyleyen Madenoğlu, eğitimin önemine dikkat çekerek “Toplum sadece bilgili değil; kaliteli insanlara da ihtiyaç duyar” dedi. Toplantı, İlçe Emniyet Müdürü Atılgan’ın soruları cevaplandırmasıyla sona erdi.

Diğer Haberler