Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Kasım 2016

ABONE OL

Esenler’in Gururu Yine Zirvede

Esenlerli milli sporcu Duygu Turan, 2014 Avrupa ve 2015 Dünya Şampiyonlarındaki başarısını tekrarladı. Turan, Slovenya'da yapılan 2016 Avrupa Şampiyonası'nda bir kez daha altın madalya kazandı.

Esenlerli milli sporcu Duygu Turan, 2014 Avrupa ve 2015 Dünya Şampiyonlarındaki başarısını tekrarladı. Turan, Slovenya’da yapılan 2016 Avrupa Şampiyonası’nda bir kez daha altın madalya kazandı.

23-30 Ekim 2016 tarihleri arasında Slovenya’nın Maribor kentinde yapılan Avrupa Büyükler Kick Boks Şampiyonası’nda Milli Takımımız, 3 altın, 8 gümüş ve 11 bronz madalya kazandı. Büyük bir başarıya imza atan milli sporcular arasında yer alan Duygu Turan da, uluslararası turnuvalarda üçüncü kez birincilik kürsüsüne çıkma başarısını gösterdi.

ÜÇ YILDIR ZİRVEDE

Esenler’in gururu olan milli sporcu, şampiyonadaki zorlu karşılaşmaların ardından altın madalyaya ulaşmayı başardı. Final müsabakasının bitişiyle birlikte büyük bir sevinç yaşayan ve ringde Türk bayrağı açan Duygu Turan, kariyerinde üçüncü kez uluslararası şampiyonlarda altın madalya kazanmanın mutluluğunu yaşadı.

MADALYASINI ŞEHİTLERE ARMAĞAN ETTİ

2014 Avrupa ve 2015 Dünya Şampiyonalarının ardından 2016 Avrupa Şampiyonası’nda da altın madalya kazanan 23 yaşındaki sporcu, “Millet olarak birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğu bugünlerde hem bireysel hem de takım olarak güzel bir sonuç elde ettik. Burada bayrağımızı göndere çektirmek ve İstiklal Marşımızı herkese dinletmek inanılmaz bir duygu. Altın madalyamı şehitlerimize armağan ediyorum” dedi.

2 kardeşiyle birlikte 2008 yılında başladığı spor hayatını Mimar Sinan Mahallesi’nde faaliyet gösteren Esenler Doğan Spor Kulübü’nde devam eden Esenlerli milli sporcu Duygu Turan, başarının sırrını çok çalışmak olarak açıkladı.

HEDEF YENİ AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

Her zaman yanlarında olan Esenler Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya da teşekkür ededen Duygu Turan, 19-27 Kasım tarihleri arasında Yunanistan’da yapılacak Kick Boks Avrupa Şampiyonası’na hazırlandığını ve zirveyi kimseye bırakmak istemediğini söyledi.

Esenler’in gururu Duygu Turan, 2014 yılında Avrupa Şampiyonası’nda ve 2015 yılında Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanmıştı.

Diğer Haberler