Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Ağustos 2013

ABONE OL

Esenler’in Gönül Sofrası Sivas’ta Kuruldu

Esenler Belediyesi tarafından Sivas’ın Hafik ilçesinde düzenlenen iftar programında binlerce Hafikli ile bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Hafiklilerin Esenler’de büyük bir potansiyeli olduğunu belirtti ve onlarla kendi doğdukları yerde gönül sofrası kurmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Esenler Belediyesi tarafından Sivas’ın Hafik ilçesinde düzenlenen iftar programında binlerce Hafikli ile bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Hafiklilerin Esenler’de büyük bir potansiyeli olduğunu belirtti ve onlarla kendi doğdukları yerde gönül sofrası kurmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Esenler Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla Sivas’ın Hafik ilçesinde bir iftar programı düzenledi. Binlerce Hafikli ile iftar programında bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Hafik Kaymakamlığı bahçesinde düzenlenen iftara; AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru, AK Parti Esenler İlçe Başkan Umut Özkan, Hafik Belediye Başkanı Zeki Aydın, Hafik Dernekler Federasyonu (HA-FED) Başkanı ve Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü İbrahim Şahin, Esenler Belediye Başkan Danışmanı ve Belediye Meclis üyeleri Abdullah Aksu ve Yusuf Zabun, AK Parti Esenler İlçe Başkan Yardımcıları Kazım Esen, Mustafa Başkaya, Abdurrahman Bölük ve Ali Harun, ESKON Genel Müdürü ve Esenler Belediyesi Meclis üyesi Abdülkadir Şengör ile Belediye Meclis üyesi Dursun Mısırlı ve binlerce vatandaş katıldı.

ESENLER’İ ÖRNEK ALIYORUZ

Programda konuşan AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun çok iyi çalışmalara imza attığını söyleyerek, “Türkiye’ye belediyecilik konusunda örnek olacak çalışmalara imza atıyorsunuz. Biz de gelecek dönem Esenler’i ve İstanbul’un diğer belediyelerini özellikle Sivas’ta örnek almak istiyoruz” dedi.

GÖNÜL BAĞINI PEKİŞTİRİYOR

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin de Esenler Belediyesi’nin düzenlediği iftar programının iki ilçe arasındaki gönül bağını pekiştirdiğini belirterek, “Başkanımız sadece maddi yönden Esenler’e ve Türkiye’ye hizmet etmekle kalmıyor, insanların gönlüne giden yola da gitmek için buralara kadar geliyor” diye konuştu.

KOMŞUMUZU DOĞDUĞU YERDE GÖRELİM DEDİK

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise Esenler’de bir gelenek başlatmak istediklerini ifade ederek, “İnsanın doğduğu yeri unutması mümkün değil. İnsan doğduğu yere vefa gösterecek. Esenler’de en fazla potansiyele sahip kardeşlerimiz Hafikli. Esenler yazın boşalıyor. Gidelim bizim şehirdaşımızı, komşumuzu onları kendi doğduğu yerde görelim dedik. Onlar gibi yaşamayı, düşünmeyi, hissetmeyi bilelim ki oradaki dertleri anlayalım, bizim görevimiz bu” dedi.

Belediyecilik yaparken 2 şeyi kendilerine temel rehber edindiklerini açıklayan Göksu, “Biz milletin hâkimi değiliz. Milletin hizmetkârıyız ve istikametini millet çizen bir anlayış içerisindeyiz. Bulunduğumuz makamlar sadece hizmet etme makamı. Bu gönül sofrasını bunun için kurduk”  şeklinde konuştu. Göksu ayrıca organizasyonu düzenleyen Hafik Dernekler Federasyonu (HA-FED) Başkanı ve Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü İbrahim Şahin, Abdurrahman Bölük, Esenler Belediye Başkan Danışmanı ve Belediye Meclis üyeleri Abdullah Aksu ve Yusuf Zabun’a da verdikleri emeklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Konuşmasının ardından Hafik Belediye Başkanı Zeki Aydın, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti. Protokol konuşmalarının ardından ezanın okunmasıyla birlikte hep birlikte orucunu açan Hafikliler de düzenlediği iftar programında kendileriyle birlikte oruç açan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya şükranlarını ilettiler.

 

Diğer Haberler